Jak zmienić adres IP dla domeny – Hosting SEO

W naszej ofercie znajdują się serwery SEO, które są idealnym rozwiązaniem pod budowę zaplecza pozycjonerskiego. Posiadają dodatkowe adresy IP i wiele stref DNS, które pozwalają na dywersyfikację zaplecza, co pozytywnie wpływa na wyniki pozycjonowania. Posiadamy różne warianty zależnie od potrzeb: Hosting SEO w Polsce (100% polskie adresy IP), Hosting SEO HTML (również tylko polskie IP, serwer jest bez obsługi PHP) oraz Hosting SEO Europa (IP z różnych krajów europejskich).

Dodatkowe adresy IP w tych pakietach hostingowych można dowolnie przypisywać do poszczególnych domen. Jest to bardzo prosta operacja o czym można się przekonać czytając poniższy tekst :)

Rozpocznij od zalogowania się do panelu DirectAdmin i wybierz z listy dowolną domenę, wybrana domena nie ma to znaczenia dla dalszej części.

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_1.png

Jeśli masz na koncie tylko jedną domenę, możesz ten krok pominąć, aby dowiedzieć się jak dodać domeny do konta, zapoznaj się innym naszym poradnikiem.

Następnie przejdź do "IP Changer - Zmiana IP" w sekcji "Opcje Zaawansowane".

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_2.png

Ręczna zmiana adresów IP

Tutaj zobaczysz listę wszystkich domen na koncie oraz przypisane do nich adresy IP, jeśli nic wcześniej nie robiłeś w tej sekcji panelu, wszystkie domeny będą miały przydzielony ten sam adres IP z dopiskiem "default", czyli domyślne. W przypadku serwera, którego użyłem na potrzeby tego tekstu, jest to: 188.210.221.61. IP dla danej domeny można przypisać ręcznie w kolumnie "IP IPv4".

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_3.png

Po rozwinięciu listy, zobaczysz wszystkie dostępne dla Twojego konta adresy IP.

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_4.png

Klikając na adres IP przypiszesz go do domeny i operacja zmiany rozpocznie się. W miejscu listy zobaczysz komunikat "Żądanie wysłane".

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_5.png

Po kilku minutach i odświeżeniu strony zobaczysz nowy przypisany dla domeny adres IP.

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_6.png

Hurtowa zmiana adresów IP

W IP Changer jest również opcja hurtowej zmiany adresów IP dla domen.

  1. Hurtowa zmiana adresów IP dla wszystkich domen, niezależnie od tego, czy domeny posiadają już przypisany adres IP, czy działają na domyślnym adresie IP
  2. Zmiana danych dla nieskonfigurowanych domen, czyli dla takich, które mają przypisane domyślny adres IP. Domeny z przypisanym wcześniej adresem IP (innym niż domyślny) nie będą zmieniane.

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_7.png

Po wywołaniu zmiany każda z domen, lub każda nieskonfigurowana (zależnie od wybranej opcji) będzie miała przypisane nowe IP inne niż domyślne.

jak_zmienic_adres_ip_dla_domeny_hosting_seo_8.png

WAŻNE! Zmiana adresów IP nie działa od razu, należy poczekać do 3 godzin na przeładowanie konfiguracji serwera WWW. W tym czasie domena nadal będzie działać, ale będzie odpowiadać z adresu IP sprzed zmiany.

Podsumowanie

Jak widzisz zmiana adresów IP dla domen to nieskomplikowane zadanie. Pozwala to na zróżnicowanie domen i daje lepsze wyniki pozycjonowania. IP Changer pozwala również na konfigurację własnych serwerów DNS dla domen, co pozwala na dalszą dywersyfikację zaplecza. Aktywacja i tworzenie własnych serwerów DNS również jest przedstawiona na naszej stronie pomocy.