W naszej ofercie znajdują się serwery SEO, które są idealnym rozwiązaniem pod budowę zaplecza pozycjonerskiego. Posiadają dodatkowe adresy IP i wiele stref DNS, które pozwalają na dywersyfikację zaplecza, co pozytywnie wpływa na wyniki pozycjonowania. Posiadamy różne warianty zależnie od potrzeb: SEO NVMe w Polsce (100% polskie adresy IP) oraz SEO NVMe Hybrid EU (IP z różnych krajów europejskich).

Dodatkowe adresy IP w tych pakietach hostingowych można dowolnie przypisywać do poszczególnych domen. Jest to bardzo prosta operacja, o czym można się przekonać czytając poniższy tekst :)

Rozpocznij od zalogowania się do panelu DirectAdmin i przejdź do: Funkcje dodatkowe -> IP Changer - Zmiana IP.

Zmiana IP - IP Changer

Ręczna zmiana adresów IP

Tutaj zobaczysz listę wszystkich domen na koncie oraz przypisane do nich adresy IP, jeśli nic wcześniej nie robiłeś w tej sekcji panelu, wszystkie domeny będą miały przydzielony ten sam adres IP z dopiskiem "default", czyli domyślne. W przypadku serwera, którego użyłem na potrzeby tego tekstu, jest to: 188.210.221.81. IP dla danej domeny można przypisać ręcznie w kolumnie "IP IPv4".

Zmiana IP - Lista domen

Po rozwinięciu listy zobaczysz wszystkie dostępne dla Twojego konta adresy IP.

Zmiana IP - adresy IP

Klikając na adres IP, przypiszesz go do domeny i operacja zmiany się rozpocznie. W miejscu listy zobaczysz komunikat "Żądanie wysłane".

Zmiana IP - wysłanie żądania zmiany

Po kilku minutach i odświeżeniu strony zobaczysz nowy przypisany dla domeny adres IP.

Zmiana IP - adres IP zmieniony

Hurtowa zmiana adresów IP

W IP Changer jest również opcja hurtowej zmiany adresów IP dla domen.

  1. Hurtowa zmiana adresów IP dla wszystkich domen, niezależnie od tego, czy domeny posiadają już przypisany adres IP, czy działają na domyślnym adresie IP
  2. Zmiana danych dla nieskonfigurowanych domen, czyli dla takich, które mają przypisane domyślny adres IP. Domeny z przypisanym wcześniej adresem IP (innym niż domyślny) nie będą zmieniane.

Zmiana IP - opcje hurtowej zmiany

Po wywołaniu zmiany każda z domen lub każda nieskonfigurowana (zależnie od wybranej opcji) będzie miała przypisane nowe IP inne niż domyślne.

Zmiana IP - hurtowa zmiana IP

WAŻNE! Zmiana adresów IP nie działa od razu, należy poczekać do 3 godzin na przeładowanie konfiguracji serwera WWW. W tym czasie domena nadal będzie działać, ale będzie odpowiadać z adresu IP sprzed zmiany.

Podsumowanie

Jak widzisz zmiana adresów IP dla domen to nieskomplikowane zadanie. Pozwala to na zróżnicowanie domen i daje lepsze wyniki pozycjonowania. IP Changer pozwala również na konfigurację własnych serwerów DNS dla domen, co pozwala na dalszą dywersyfikację zaplecza. Aktywacja i tworzenie własnych serwerów DNS również jest przedstawiona na naszej stronie pomocy.