O naszym data center

Nasze Centrum Danych to serwerownia o standardzie TIER III+, posiadająca również certyfikaty ISO 9001:2015 oraz ISO27001:2017-06. Daje to gwarancję SLA sprzętowej infrastruktury na poziomie 99,95 - 99,98%.
 

Serwerownia została zaprojektowana i zbudowana od podstaw. Dzięki temu ma znaczącą przewagę nad obiektami zlokalizowanymi w budynkach adaptowanych do potrzeb serwerowni.
 

Centrum danych połączone jest linią światłowodową z trzema ogólnopolskimi sieciami światłowodowymi, które zapewniają połączenie z krajowymi i globalnymi zasobami Internetu - Orange, Exatel, Telia.

Bezpieczeństwo

W zakresie bezpieczeństwa poza pełnym monitoringiem, całodobową ochroną i szeregiem systemów antywłamaniowych, centrum danych wyposażone jest w system wczesnej detekcji pożaru, system gaszenia gazem technicznym oraz system redukcji tlenu w komorach.
 

Serwerownia zasilana jest z 2 niezależnych operatorów energetycznych. Każda szafa serwerowa zapewnia 2 niezależne trakty zasilania zapewniające połączenie redundantnego zasilania serwerów z realnie niezależnych źródeł energii elektrycznej.

Systemy podrzymywania i chłodzenia

System podtrzymywania UPS w serwerowni zapewnia utrzymanie zasilania obiektu przez 30 minut od wystąpienia zaniku zasilania energii elektrycznej. System ten ma na celu zapewnienie wystarczającego bufora czasowego na uruchomienie systemu agregatów prądotwórczych.

W Centrum Danych zainstalowane są 3 profesjonalne agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 4,2 MW pracujące w systemie 2N+1 uruchamiają się w czasie krótszym niż 30 sekund od wystąpiania przerwy w zasilaniu obiektu.

Również w zakresie chłodu zastosowano nadmiarowość systemów. System chłodu zbudowany został w układzie protekcji (1+1). Awaria jednego z systemów, powoduje przełądczenie na układ zapasowy.

Nie bez znaczenia jest również fakt zastosowania systemu dry coolerów w systemie chłodzenia serwerowni. Dzięki temu znacząco obniża się całkowite zużycie energii elektrycznej obiektu czyniąc go przyjaznym dla środowiska.