Na każdym serwerze zakupionym w naszej firmie mają Państwo możliwość założenia własnego konta lub kont pocztowych. Poniższa instrukcja dotyczy konta pocztowego we własnej domenie. Jeżeli nie wiesz, jak utworzyć takowego maila,  zapraszam Cię do przeczytania tego poradnika, aby dowiedzieć się, jak utworzyć konto.

Konfiguracja

Pierwsze co powinniśmy zrobić przy pierwszym uruchomieniu to otworzyć opcję wyszukiwania w systemie Windows, a następnie wpisać frazę „Outlook 2016” i wybrać pierwszy wynik.

jak_skonfigurowac_poczte_w_microsoft_outlook_2016_1.png

Po uruchomieniu programu powinieneś otrzymać takie okno powitalne, w którym wpisujemy nasz mail oraz zaznaczamy opcję „Advanced options” lub "Opcje zaawansowane" w zależności od wersji językowej. W moim przypadku mail wygląda następująco jak na załączonym obrazku. Klikamy "połącz" i uzupełniamy dalsze dane.

jak_skonfigurowac_poczte_w_microsoft_outlook_2016_2.png

Wybór typu konta

Do wyboru mają Państwo dwie wersje, a mianowicie POP oraz IMAP. My rekomendujemy typ konta IMAP z uwagi na fakt przechowywania wiadomości na serwerze, dzięki czemu nasza poczta jest synchronizowana i taka sama na każdym urządzeniu korzystającym z poczty.

Zaznaczamy typ konta jako IMAP.

jak_skonfigurowac_poczte_w_microsoft_outlook_2016_3.png

Ustawienia konta IMAP/POP3 z SSL

Serwer poczty domyślnie pozwala na połączenie z wykorzystaniem szyfrowania SSL.

Dane do konfiguracji:

  • Serwer - poczta przychodząca i wychodząca korzysta z tego samego serwera. W moim przypadku jest to h18.seohost.pl. Adres swojego serwera znajdziesz w panelu klienta w szczegółach swojego serwera, zawsze wygląda on w sposób: hXX.seohost.pl, musisz zamienić XX na numer w adresie swojego serwera.
  • Port - poczty przychodzącej - POP3 995, IMAP 993
  • Port poczty wychodzącej - POP3 i IMAP - 465
  • Metoda szyfrowania - SSL/TLS w obu przypadkach

Na poniższym zdjęciu widać konfigurację dla konta IMAP biuro@nazwa-domeny.com.pl

jak_skonfigurowac_poczte_w_microsoft_outlook_2016_6.png

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że niniejszy wpis pomógł Ci i jesteś w stanie korzystać ze swojej poczty bezproblemowo. Jeśli napotkałeś jakiś błąd bądź coś jest Ci niejasne, zapraszam Cię do skontaktowania się z naszym BOK-iem w celu uzyskania pomocy - mail do nas znajdziesz w sekcji "KONTAKT" na samej górze strony bądź bezpośrednio pod tym adresem: bok@seohost.pl

Przykładowy mail po przejściu konfiguracji:

jak_skonfigurowac_poczte_w_microsoft_outlook_2016_7.png