Przekierowanie URL w DirectAdmin

Panel Direct Admin daje możliwość przekierowania domeny na inny adres URL, w efekcie poczta działać będzie nadal na danej domeny, a po wyjściu na nazwę domeny, zostaniesz przekierowany na inny adres.

Aby wykonać na domenie takie przekierowanie, zaloguj się do DirectAdmin. Link do logowania znajdziesz w mailu wysłanym po założeniu serwera lub w panelu klienta w szczegółach danego serwera.

Po zalogowaniu przejdź do opcji Przekierowania URL w sekcji Opcje Zaawansowane.

przekierowanie_url_w_directadmin_1.png

Tutaj możesz dodać przekierowanie. Do uzupełnienia są 3 pola:

 • Lokalna scieżka URL - lokalny adres na danej domenie, który ma zostać przekierowany
  • w tym polu domyślnie podany jest znak "/", jeśli przekierowana ma zostać główna domena, należy ten znak pozostawić
  • jeśli przekierowana ma zostać subdomena na danej domenie, np. sklep.nazwadomeny.waw.pl w polu powinno być podane: /sklep
 • Typ przekierowania - do wyboru są 3 typy:
  • 301 - przekierowanie permanentne,  zmiana adresu jest widoczna dla użytkowników i robotów indeksujących (takich jak robot google). Dodatkowo przekierowana domena jest wyindeksowana z wyszukiwarek, a linki, które do niej prowadzą o PageRank przechodzą na docelowy adres. Najczęściej wykorzystywane i polecane do zwykłych przekierowań domeny na inny adres.
  • 302 - przekierowanie tymczasowe, zmiana adresu jest widoczna dla użytkowników tak samo jak przypadku przekierowania 301.  Natomiast ten typ przekierowania informuje roboty, że jest ono tymczasowe i dzięki temu przekierowywana domena nie zostaje wyindeksowana.
  • 303 - przekierowanie wykorzystywane gdy dane są wysyłane metodą HTTP POST.
 • Docelowy URL - adres na jaki kierować ma domena

Do celów poradnika wykorzystałem domenę nazwadomeny.waw.pl. Poniżej przykład przekierowania dla głównej domeny.

przekierowanie_url_w_directadmin_2.png

Oraz przykład przekierowania dla subdomeny sklep.nazwadomeny.waw.pl.

przekierowanie_url_w_directadmin_3.png

Po dodaniu przekierowania zostanie ono dodane do listy przekierowań na danej domenie. Lista znajduje zaraz pod polami do konfiguracji przekierowań URL.

przekierowanie_url_w_directadmin_4.png

Podsumowanie

Aby przekierowanie domeny działało poprawnie z serwera, domena musi być na niego skierowana, możesz dowiedzieć się jak to wykonać w innym poradniku. Jeśli nie masz serwera, przekierowanie możesz wykonać również w panelu klienta.