W panelu klienta istnieje możliwość przekierowania domeny na adres URL. Kiedy domena zostanie przekierowana, po wejściu na tę domenę, zostaniemy przeniesieni na adres podany w panelu klienta.

Logowanie do panelu klienta

Tak jak wspomniałem powyżej, konfigurację przekierowania domeny na URL wykonuje się w panelu klienta, więc należy się tam zalogować.

Aby uzyskać pomoc odnośnie logowania do panelu, zobacz ten poradnik.

Przekierowanie domeny na adres URL

Teraz wejdź do listy Twoich domen.

jak-przekierowac-domene-na-adres-url-1.png

Następnie kliknij nazwę domeny, którą chcesz przekierować na adres URL.

jak-przekierowac-domene-na-adres-url-2.png

W konfiguracji domeny w "Ustawienia DNS" wybierz "Przekierowanie URL". Poniżej pojawi się pole tekstowe, w które należy wpisać adres URL, na jaki ma zostać przekierowana domena. Ostatnim krokiem jest kliknięcie "Zapisz".

jak-przekierowac-domene-na-adres-url-3.png

Należy pamiętać, że adres musi zostać podany wraz z protokołem http:// lub https://, np. https://www.seohost.pl/. Jeżeli adres zostanie podany bez któregokolwiek z tych przedrostków, przekierowanie nie będzie działać.

Po zapisaniu strona zostanie przeładowana i w górze strony pojawi się komunikat na zielonym polu, o tym, że zmiany zostały pomyślnie zapisane.

jak-przekierowac-domene-na-adres-url-4.png

Podsumowanie

Wykonanie przekierowania na adres URL wymaga wykonania kilku prostych kroków. Przy jego konfiguracji należy pamiętać o padaniu adresu z http:// lub https:// oraz o tym, że przekierowanie URL wymaga zmiany adresów DNS domeny (adresy zmieniane są w tle przy zapisaniu przekierowania, nie potrzeba wykonywać dodatkowych operacji). Jest to informacja istotna, ponieważ oczekiwanie, aż przekierowanie domeny zacznie działać w pełni poprawnie po zmianie adresów DNS, może trwać do 24 godzin.