Jak zmienić hasło do poczty?

W przypadku kiedy posiadasz już konto pocztowe, może zdarzyć się sytuacja, w której zapomnisz hasło lub masz podejrzenie, że hasło zostało wykradzione. Aby pomóc z tym problemem, powstał poniższy tekst. Dzięki wiedzy tu zawartej dowiesz się jak zmienić hasło do poczty.

Logowanie do Direct Admina

Aby móc zmienić hasło na pocztę należy zalogować się do panelu DirectAdmin, dane potrzebne do logowania zostały przesłane w wiadomości mailowej, przy założeniu konta hostingowego, na adres przypisany do konta.
W razie potrzeby można dokonać resetu hasła do serwera, w panelu klienta, wiadomość z nowym hasłem i pozostałymi danymi przyjdzie na adres email przypisany do konta.

Jak zmienić hasło do poczty

Po zalogowaniu wybierz domenę (na potrzeby tego artykułu skorzystam z domeny nowanazwadomeny.pl), na której znajduje się konto, do którego chcesz zmienić hasło. Następnie przejdź do Zarządzanie pocztą E-mail -> Konta E-mail.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze założonego konta, odsyłam do innego artykułu, który opisuje jak założyć konto email na własnej domenie. Możesz go znaleźć tutaj.

Wybór domeny

Zobaczysz tutaj listę kont poczty na wybranej wcześniej domenie. Odszukaj konto, dla którego chcesz zmienić hasło i kliknij znak + po prawej stronie konta.

Lista skrzynek e-mail

Zobaczysz tutaj opcje zmiany konta, wybierz z nich "Zmiana hasła/nazwy użytkownika"

Opcje zmiany konta E-mail

Możesz teraz podać nowe hasło do konta i kliknąć "Zapisz".

Zmiana hasła do poczty

Następnie wyświetli się komunikat o obecnych ustawieniach konta.

Komunikat po zmianie hasła do poczty

Jak widać, nowo wprowadzone hasło zostało poprawnie przypisane do konta pocztowego, Widać tutaj też limit wielkości konta (nowa quota) oraz limit dzienny limit wysyłki wiadomości.

Podsumowanie

Zmiana hasła do poczty nie powinna stanowić teraz wyzwania, należy jednak zawsze starać się używać silnych haseł. Hasło użyte do celów poradnika na pewno takiej nie jest :)

Warto korzystać z generatorów haseł dostępnych w sieci lub takich instalowanych jako dodatki do przeglądarki.