Jak zainstalować WordPress'a przez Installatron?

Jeśli nie wiesz jak zainstalować WordPress'a drogą tradycyjnej instalacji przy pomocy serwera FTP z pomocą może przyjść Tobie ten artykuł. Instalacja najpopularniejszego CMS'a na świecie o nazwie WordPress poprzez wtyczkę Installatron jest szybka, prosta i przyjemna. W poniższym wpisie chcielibyśmy przedstawić krok po kroku jak wykonać takową instalację.

Logowanie do Direct Admin

Aby zalogować się do panelu DirectAdmin przejdź do sekcji "Moje serwery" w panelu klienta, tam wejść w szczegóły serwera, do którego chcesz się zalogować, tam w podsumowaniu znajdziesz link do panelu DirectAdmin, jest to link zakończony na ":2222".

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_1.png

Wybór domeny do instalacji Wordpress'a

Po zalogowaniu się do naszego panelu należy wybrać domenę, dla której chcemy zainstalować naszego wordpress'a. W naszym przypadku będzie to domena nazwa-domeny.com.pl.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_2.png

Po wybraniu naszej domeny zjeżdżamy do sekcji "Opcje zaawansowane i wybieramy" "Installatron Applications Installer" jak na poniższym obrazku.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_3.png

Instalacja WP poprzez wtyczkę Installatron

Po przejściu do Installatrona należy wybrać z prawej strony menu "Katalog aplikacji" oznaczonego niebieską gwiazdką zaraz nad paskiem wyszukiwania naszych aplikacji a następnie wybraniu opcji "WordPress" z listy aplikacji w sekcji "System zarządzania treścią".

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_4.png

Wybór Wordpress'a.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_5.png

Po wybraniu przez nas opcji klikamy opcję "Instaluj tę aplikację" oznaczonego plusem pod paskiem wyszukiwaniu.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_6.png

Ukaże się nam wtedy okno instalacyjne. Wybieramy naszą domenę w sekcji "Lokalizacja" oraz ścieżkę instalacji. W naszym wpisie zalecamy usunięcia tejże ścieżki tak aby instalacja odbyła się bezpośrednio w katalogu public_html.

Po uzupełnieniu pól ważne jest aby zjechać niżej instalacji do sekcji z danymi logowania do naszego konta administracyjnego. Zostanie tam wygenerowany login oraz hasło do naszego konta administracyjnego oraz zostanie podana ścieżka logowania (standardowo to www.nasza_domena.pl/wp-login.php).

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_7.png

Usunięcie ścieżki.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_8.png

Po zatwierdzeniu wszystkich informacji możemy kliknąć "zainstaluj". Po chwili (gdy pasek instalacyjny osiągnie 100%) powinna nam się ukazać nasza strona oraz link do niej a po przejściu w niego nasza strona internetowa.

jak_zainstalowac_wordpressa_przez_installatron_9.png

Podsumowując

Instalacja WordPressa przez Installatrona nie jest skomplikowana i jak najbardziej przystępna. Mamy nadzieje, że ten artykuł pomógł Ci w instalacji i możesz cieszyć się teraz swoją strona opartą o ten system CMS. W razie jakichkolwiek pytań zachęcam Cię do kontaktu z nami.