Jeśli nie wiesz, jak zainstalować WordPress'a drogą tradycyjnej instalacji, przy pomocy serwera FTP z pomocą może przyjść Ci ten artykuł. Instalacja najpopularniejszego CMS-a na świecie o nazwie WordPress poprzez wtyczkę Installatron jest szybka, prosta i przyjemna. W poniższym wpisie chcielibyśmy przedstawić krok po kroku jak wykonać takową instalację.

Wideo Instrukcja 

Kliknij w link aby zapoznać się z materiałem filmowym jak zainstalować WordPress przez Installatron w panelu DirectAdmin 

Logowanie do DirectAdmin

Aby zalogować się do panelu DirectAdmin, przejdź do sekcji "Moje serwery" w panelu klienta, następnie w szczegóły serwera, do którego chcesz się zalogować, tam w podsumowaniu znajdziesz link do panelu zarządzania. Po logowaniu przejdź do Dodatkowe funkcje -> Installatron Applications Installer.

Instalacja Wordpress - Installatron

Instalacja WP poprzez wtyczkę Installatron

Po przejściu do Installatrona należy wybrać z prawej strony menu "Katalog aplikacji".

Instalacja Wordpress - katalog aplikacji

W katalogu jest wiele dostępnych aplikacji, w tym tekście skupimy się na WordPressie. Jest on dostępny w sekcji systemów zarządzania treścią. Znajdź tę sekcję i kliknij WordPress.

Instalacja Wordpress - wybór Wordpressa

Zobaczysz opis wybranej aplikacji wraz z informacjami na jej temat. Kliknij "Instaluj tę aplikację".

Instalacja Wordpress - informacje o aplikacji

W ekranie instalacji można wybrać ustawienia dla WordPressa. Na samej górze wybierz domenę, dla której chcesz zainstalować aplikację. Jeśli strona ma działać na głównym adresie domeny, pole ścieżka musi pozostać puste. Domyślnie wybrana jest najnowsza wersja aplikacji, nie zalecamy instalacji starszych wersji, mogą być podatne na wiele ataków. Po skonfigurowaniu instalacji według potrzeb kliknij "zainstaluj".

Instalacja Wordpress - ekran ustawień instalacji

Zobaczysz pasek postępu. Po zakończeniu instalacji strona jest gotowa do działania. Po wejściu na jej adres powinieneś zobaczyć domyślną stronę WordPressa, która na dzień pisania tego poradnika wygląda tak:

Instalacja Wordpress - gotowa domyślna strona

Podsumowując

Instalacja WordPressa przez Installatrona nie jest skomplikowana i jak najbardziej przystępna. Mamy nadzieje, że ten artykuł pomógł Ci w instalacji i możesz cieszyć się teraz swoją stroną opartą o ten system CMS. W razie jakichkolwiek pytań zachęcam Cię do kontaktu z nami.