Posiadając już zarejestrowaną domenę u innego rejestratora, możesz ja przenieść do SeoHost.pl. Taka operacja nazywana jest transferem domeny. Mamy bardzo przystępne ceny domen, więc przenosząc ją do nas, nie zyskasz tylko wsparcia technicznego na najwyższym poziomie, ale również zyska na tym Twój portfel. Zamieszczony poniżej tekst pokaże jak przetransferować domenę od innego rejestratora do SeoHost.pl.

Przygotowanie

Aby przetransferować domenę do SeoHost.pl, musisz mieć założone konto (założyć je możesz w naszym panelu). Potrzebny również będzie kod authinfo dla domeny, który uzyskasz od obecnego rejestratora. Zasady, na jakich wydawane są kody authinfo znajdziesz na stronie pomocy aktualnego rejestratora. WAŻNE! Każdy rejestrator ma obowiązek wydać kod authinfo dla domeny na życzenie abonenta.

Jak przetransferować domenę od innego rejestratora?

Kiedy posiadasz już kod authinfo, zaloguj się do panelu klienta SeoHost.pl. Instrukcję dotyczącą logowania znajdziesz tutaj. Następnie na głównej stronie panelu klienta wejdź w "Transferuj domenę", w sekcji "Twoje domeny".

jak-przetransferowac-domene-od-innego-rejestratora-1.png

Tutaj u góry strony kliknij przycisk "Dodaj", aby dodać nowy transfer na swoim koncie.

jak-przetransferowac-domene-od-innego-rejestratora-2.png

Jeśli transferowana domena będzie pierwszą na Twoim koncie, przy próbie transferu zostanie wyświetlone informacja o konieczności dodania kontaktu WHOIS. Jest to niezbędne. Możesz też dodać kontakt WHOIS wcześniej, operacja jest przedstawiona w naszym innym poradniku tutaj.

Następnie wprowadź nazwę domeny oraz kod authinfo otrzymany od rejestratora. Możesz również wybrać kontakt WHOIS, który ma być przypisany do domeny po transferze. Po uzupełnieniu tych danych kliknij "Transferuj domenę".

jak-przetransferowac-domene-od-innego-rejestratora-3.png

W przypadku domen .pl transfer zostaje zainicjowany. Wymagane jest również potwierdzenie mailowe transferu, po jego wykonaniu domena przejdzie do nas i pojawi się w Twoim panelu w ciągu 1-2 godzin.

W przypadku domen globalnych takich jak .com, .net lub .eu nie ma potwierdzeń mailowych, transfer wykonywany jest na podstawie nazwy domeny o poprawnego kodu authinfo. Transfer domen globalnych trwa do 10 dni, natomiast domen .eu - kilka godzin. Dla pozostałych rozszerzeń czasu transferów są różne.

Dla domen globalnych, europejskich i krajowych innych niż polskie, transfer jest płatny, ale wiąże się jednoczesnym odnowieniem przenoszonej domeny na kolejny okres abonamentowy (rok). Wysokość opłat za transfer dla poszczególnych domen można znaleźć w naszym cenniku.
Dla tych domen transfer rozpoczyna się dopiero po uiszczeniu opłaty.

Transfer jest również płatny dla domen polskich w okresie kwarantanny, czyli dla domen wygasłych. Jest to koszt reaktywacji domeny (koszt można sprawdzić w cenniku, link powyżej). Po zakończeniu transferu takie domeny są przedłużane o rok w ramach tej wpłaty.

Ograniczenia związanie z transferem domen

Domen .pl nie można przetransferować w przypadku gdy:

  • od zarejestrowania domeny minęło mniej niż 5 dni
  • od odnowienia lub poprzedniego transferu domeny minęło mniej niż 5 dni

Domeny globalne również mają ograniczenia odnośnie transferu. Wyglądają one tak:

  • transfer domeny może nastąpić najwcześniej 60 dni po jej zarejestrowaniu
  • transfer może nastąpić najwcześniej 60 dni po odnowieniu domeny lub poprzednim transferze

Podsumowanie

Transfer domeny nie jest skomplikowaną operacją. Większość czasu zazwyczaj pochłania uzyskanie kodu authinfo i potwierdzenie domeny, jeśli jest wymagane. W pozostałych przypadkach wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości :)