Po zainicjowaniu transferu domeny w panelu klienta, na adres email przypisany do domeny u obecnego rejestratora, przyjdzie wiadomość, w której znajdować się będzie link potwierdzający transfer.

Linki potwierdzające

Przy domenach polskich: .pl, .com.pl, .waw.pl, itd. link potwierdzający transfer przyjdzie zaraz po zainicjowaniu transferu. Wiadomość z linkiem wysyłana jest z adresu automat@dns.pl.

Przy domenach globalnych .com, .org, itp., domenach .eu nie ma potwierdzeń, transfer jest przeprowadzany na podstawie nazwy domeny i poprawnego kodu authinfo. Sam proces rozpoczyna się po dokonaniu opłaty za transfer.

Przy domenach krajowych innych niż .pl wiadomość zostanie wysłana dopiero w momencie, kiedy transfer domeny zostanie opłacony. Tutaj wiadomości są wysyłane z różnych adresów i należy uważnie przeglądać wiadomości na poczcie. Warto również sprawdzać katalog SPAM, zdarza się, że wiadomości właśnie tam lądują.

Cennik transferów domen można znaleźć na naszej stronie. Przy tych domenach należy uważnie zapoznać się z treścią wiadomości, ponieważ niektórych transferów nie trzeba potwierdzać dodatkowo poprzez link potwierdzający, a w mailu znajduje się tylko link, który anuluje transfer. W wypadku kliknięcia tego linku transfer trzeba będzie zacząć jeszcze raz.

Poniżej przykładowy mail z potwierdzeniem transferu domeny .pl

linki_potwierdzajace_przy_transferach_domen_1.jpg

Podsumowanie

Linki potwierdzające są bardzo ważne, bez potwierdzenia (gdzie jest wymagane) transfer nie zakończy się. Przed rozpoczęciem transferu należy sprawdzić, jaki adres email jest przypisany do domeny u obecnego rejestratora i w razie braku dostępu do niego, zmienić go na aktualny.