Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantują zachowanie poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itd.

Wideo Instrukcja 

Kliknij w link aby zapoznać się z materiałem filmowym jak zainstalować certyfikat SSL w panelu DirectAdmin 

Po rejestracji certyfikatu SSL należy zainstalować go w DirectAdmin, aby domena mogła zacząć z niego korzystać. Poniższy tekst pomoże w tej operacji.

Logowanie do DirectAdmin

Aby zainstalować certyfikat SSL, należy zalogować się do DirectAdmin. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić zapoznaj się z tym poradnikiem.

Instalacja certyfikatu SSL w DirectAdmin

Po zalogowaniu do DirectAdmin wybierz domenę, dla której masz już zarejestrowany certyfikat SSL.

Instalacja SSL - wybór domeny

Następnie przejdź do Zarządzaj -> Konfiguracja domen.

Instalacja SSL - konfiguracja domen

Zobaczysz listę domen dodanych do serwera, kliknij nazwę domeny, dla której instalujesz SSL.

Instalacja SSL - konfiguracja domen

Zostaniesz przeniesiony do strony konfiguracji domeny, należy na niej zaznaczyć opcję Bezpieczny SSL i kliknąć Zapisz.

Dodatkowo przed zapisaniem możesz zaznaczyć też opcję "Wymuś SSL z przekierowaniem https". Może się zdarzyć, że opcja, w połączeniu z ustawieniami strony, spowoduje pętlę przekierowań. W takiej sytuacji należy opcję odznaczyć i ponownie zapisać ustawienia, a przekierowanie na https włączyć w panelu zarządzania samą stroną.

Instalacja SSL - modyfikacja ustawień domeny

Po zakończonej konfiguracji przejdź do Zarządzaj -> Certyfikaty SSL.

Instalacja SSL - certyfikaty SSL

Zaznacz zakładkę "Wklej wstępnie wygenerowany certyfikat i klucz". W odpowiednim polu wklej prywatny klucz, który powinieneś już posiadać. Klucz prywatny znajduje się między oznaczeniami: -----BEGIN PRIVATE KEY----- oraz -----END PRIVATE KEY-----, a certyfikat pomiędzy -----BEGIN CERTIFICATE-----, a -----END CERTIFICATE-----. Razem z tymi oznaczeniami należy je wkleić, następnie kliknąć "Zapisz".

Instalacja SSL - instalacja certyfikatu

Certyfikat posiada również certyfikaty pośrednie, które należy dodać w panelu. Kliknij "Certyfikat CA Root"

Instalacja SSL - Certyfikaty pośrednie

W polu tekstowym wklej wszystkie certyfikaty pośrednie. Zazwyczaj jest to 1-3 certyfikatów. Każdy musi być wklejony z oznaczeniami -----BEGIN CERTIFICATE----- i -----END CERTIFICATE-----, jak wcześniejszy certyfikat. Zaznacz też opcję "Use a CA Cert" i zapisz.

Instalacja SSL - zapisanie certyfikatów pośrednich

Podsumowanie

Po wykonaniu tych wszystkich operacji certyfikat SSL zostanie zainstalowany w DirectAdmin, a Twoja strona będzie bezpieczna, jak również wyświetlana z użyciem protokołu https.