Installatron daje wiele możliwości przy zarządzaniu stronami, jedną z nich jest możliwość klonowania instalacji na osobną domenę. Przydaje się to, np. przy zmianie adresu strony lub przy tworzeniu strony do testów nowych rozwiązań.

Wideo Instrukcja 

Klikni w link aby zapoznać się z materiałem filmowym jak wykonać kolonowanie strony przez Installatron w panelu DirectAdmin 

W pierwszej kolejności konieczne jest zalogowanie do panelu DirectAdmin.
Następnie przejdź do " Moje aplikacje" i kliknij instalację, którą chcesz sklonować.

Klonowanie strony - Wybór strony

Zobaczysz szczegóły zainstalowanej strony i operacje możliwe do wykonania. Jedną z nich jest klonowanie (ikona rozdzielającej się strzałki) - kliknij tę strzałkę.

Klonowanie strony

W następnym ekranie należy wybrać nową domenę i/lub katalog, do jakiego ma zostać sklonowana strona oraz inne ustawienia instalacji (hasło i login administratora, czy ustawienia kopii zapasowych). Po wybraniu odpowiednich ustawień należy użyć przycisku "Klon", znajdującego się na samym dole.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_3.png

Klonowanie rozpocznie się i zobaczysz pasek postępu.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_4.png

Po zakończeniu wyświetlona zostanie lista stron na koncie wzbogacona o nową (sklonowaną) stronę.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_5.png

Podsumowanie

Klonowanie to prosty proces, pomagający wykonać kopię strony w razie potrzeby. Operacja została przedstawiona na podstawie WordPressa, jednak działa tak samo w przypadku każdego innego skryptu, jak np. PrestaShop, Joomla, Magento, itd. Należy też mieć na uwadze, że klonowanie może nie działać w 100% poprawnie w przypadku stron ze skomplikowaną, niestandardową konfiguracją, np. wtyczek lub modułów.