Jak wykonać klonowanie strony przez Installatron

Installatron daje wiele możliwości przy zarządzaniu stronami, jedną z nich jest możliwość klonowania instalacji na osobną domenę. Przydaje się to, np. przy zmianie adresu strony lub przy tworzeniu strony do testów nowych rozwiązań.

W pierwszej kolejności konieczne jest zalogowanie do panelu DirectAdmin i wybranie dowolnej domeny z listy, wybór nie ma znaczenia dla dalszej części. Jeśli na koncie jest tylko jedna domena, ten krok można pominąć.
Następnie przejdź do opcji "Installatron Applications Installer" w sekcji "Opcje zaawansowane".

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_1.png

Tutaj po wejściu zobaczysz wszystkie strony zainstalowane lub zaimportowane do Installatrona. Odszukaj stronę, którą chcesz klonować, następnie kliknij na przycisk klonowania.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_2.png

W następnym ekranie należy wybrać nową domenę i/lub katalog, do jakiego ma zostać sklonowana strona oraz inne ustawienia instalacji (hasło i login administratora, czy ustawienia kopii zapasowych). Po wybraniu odpowiednich ustawień należy użyć przycisku "Klon", znajdującego się na samym dole.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_3.png

Klonowanie rozpocznie się i zobaczysz pasek postępu.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_4.png

Po zakończeniu wyświetlona zostanie lista stron na koncie wzbogacona o nową (sklonowaną) stronę.

jak_wykonac_klonowanie_strony_przez_installatron_5.png

Podsumowanie

Klonowanie to prosty proces, pomagający wykonać kopię strony w razie potrzeby. Operacja została przedstawiona na podstawie WordPressa, jednak działa tak samo w przypadku każdego innego skryptu, jak np. PrestaShop, Joomla, Magento, itd.