Jak stworzyć bazę danych w DirectAdmin?

Bazy danych służą do przechowywania informacji dla wielu systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress czy PrestaShop. Przy ręcznej instalacji tych systemów i wielu innych, konieczne jest utworzenie bazy przed instalacją i podanie danych logowania do niej w tym procesie. W SeoHost większość skryptów zainstalujesz jednak poprzez automatyczny instalator "Installatron", który stworzy bazę danych automatycznie. Proces instalacji na podstawie WordPressa jest przedstawiony w artykule na naszej stronie pomocy.

Logowanie do DirectAdmin

Logowanie do DirectAdmin odbywa się poprzez login i hasło tworzone automatycznie po założeniu serwera, jeśli oczywiście nie zmieniłeś dotąd hasła. Adres logowania można znaleźć w szczegółach serwera w panelu klienta lub w mailu z danymi do serwera. W przypadku braku danych można je zresetować w panelu klienta, poradnik odnośnie tej operacji znajdziesz tutaj.

Tworzenie nowej bazy danych w DirectAdmin

Po zalogowaniu przejdź do Zarządzaj -> Zarządzanie MySQL.

Tworzenie bazy - zarządzanie MySQL

Zobaczysz listę aktualnie utworzonych baz danych, zaraz nad nią jest opcja "Utwórz nową bazę danych", kliknij tę opcję.

Tworzenie nowej bazy danych

Pojawi się okno tworzenia bazy. Musisz uzupełnić wszystkie pola, czyli nazwę bazy, użytkownika bazy i hasło. Można zaznaczyć opcję, aby użytkownik miał taką samą nazwę jak nazwa bazy danych. Po uzupełnieniu odpowiednich pól kliknij "Utwórz bazę danych".

Tworzenie nowej bazy - konfiguracja bazy

Po zapisaniu zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym utworzeniu bazy danych wraz z danymi dostępowymi. 

Tworzenie bazy - komunikat z danymi

To kończy cały proces. Baza jest gotowa i można zacząć prowadzić na niej niezbędne operacje.

Podsumowanie

Proces tworzenia nowej bazy danych jest szybki i nieskomplikowany. Wiedza na ten temat przydaje się w głównej mierze przy ręcznej instalacji systemów zarządzania treścią na stronie, gdzie konieczne jest podane danych logowania do bazy.