Bazy danych służą do przechowywania informacji dla wielu systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress czy PrestaShop. Przy ręcznej instalacji tych systemów i wielu innych, konieczne jest utworzenie bazy przed instalacją i podanie danych logowania do niej w tym procesie. W SeoHost większość skryptów zainstalujesz jednak poprzez automatyczny instalator "Installatron", który stworzy bazę danych automatycznie. Proces instalacji na podstawie WordPressa jest przedstawiony w artykule na naszej stronie pomocy.

Wideo Instrukcja 

Kliknij w link aby zapoznać się z materiałem filmowym Jak stworzyć bazę danych w panelu DirectAdmin 

Logowanie do DirectAdmin

Logowanie do DirectAdmin odbywa się poprzez login i hasło tworzone automatycznie po założeniu serwera, jeśli oczywiście nie zmieniłeś dotąd hasła. Adres logowania można znaleźć w szczegółach serwera w panelu klienta lub w mailu z danymi do serwera. W przypadku braku danych można je zresetować w panelu klienta, poradnik odnośnie tej operacji znajdziesz tutaj.

Tworzenie nowej bazy danych w DirectAdmin

Po zalogowaniu przejdź do Zarządzaj -> Bazy Danych

jak-stworzyc-baze-danych-w-directadmin-1.png

Zobaczysz listę aktualnie utworzonych baz danych a pod nią jest opcja "Utwórz bazę danych". Wpisujemy nazwę naszej bazy danych a następnie likamy przycisk Utwórz. 

jak-tworzyc-baze-danych-w-directadmin-2.png

Po zapisaniu zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym utworzeniu bazy danych wraz z danymi dostępowymi. 

jak-towrzyc-baze-danych-w-directadmin-3.png

To kończy cały proces. Baza jest gotowa i można zacząć prowadzić na niej niezbędne operacje.

Podsumowanie

Proces tworzenia nowej bazy danych jest szybki i nieskomplikowany. Wiedza na ten temat przydaje się w głównej mierze przy ręcznej instalacji systemów zarządzania treścią na stronie, gdzie konieczne jest podane danych logowania do bazy.