Jak odwiesić domenę w panelu DirectAdmin?

W różnych przypadkach, takich jak: infekcja na stronie, obciążenie serwera przez daną domenę i inne, domena może zostać zablokowana, po rozwiązaniu problemu jaki powodowała, można ją bezpiecznie odwiesić w panelu Direct Admin.

Logowanie do Direct Admina

Zaloguj się do panelu swojego serwera.

Jeżeli nie pamiętasz jak to zrobić zobacz pkt pierwszy z poradnika, który znajdziesz tutaj.

Odwieszanie domeny w DirectAdmin

Po zalogowaniu musisz przejść do zarządzania swoimi domenami.

Jeżeli na Twoim koncie znajduje się więcej niż jedna domena, w oknie wyboru domeny wejdź w administrację domenami.

jak_odwiesic_domene_w_panelu_directadmin_1.jpg

Jeśli natomiast na twoim koncie znajduje się tylko jedna domena, od razu zobaczysz stronę główną panelu DirectAdmin, w takim wypadku wejść wejdź w Konfigurację domen.

jak_odwiesic_domene_w_panelu_directadmin_2.jpg

Niezależnie od tego tego ile domen na koncie posiadasz, po wykorzystaniu jednego z powyższych sposobów, zobaczysz ich listę. W kolumnie Zawieszone (suspended) zobaczysz czy domena jest zablokowana. Przy zablokowanej domenie zaznacz opcje w kolumnie Zaznacz (select) i kliknij Zawieś/Odwieś (suspend/ususpend).

jak_odwiesic_domene_w_panelu_directadmin_3.jpg

Po przeładowaniu strony powinna wyświetlić się ta sama lista domen, z tą różnicą, że zaznaczone wcześnie domeny, będą widniały jako odblokowane.

jak_odwiesic_domene_w_panelu_directadmin_4.jpg

Podsumowanie

Dzięki zapoznaniu się z treścią tego artykułu, w razie potrzeby będziesz potrafił odwiesić swoją domenę w panelu Direct Admin. Należy jednak pamiętać, że odblokowana domena nie zacznie działać od razu, może minąć od 15 do 20 minut zanim zacznie ona działać poprawnie lub do kilku godzin jeśli domena znajduje się na serwerze SEO.