Jak łatwo zawiesić i odwiesić domenę w panelu DirectAdmin ? W niektórych sytuacjach, takich jak infekcja na stronie, obciążenie serwera przez daną domenę i inne problemy, konieczne może być zawieszenie domeny. Po rozwiązaniu problemu można ją bezpiecznie odwiesić w panelu DirectAdmin. W tym przewodniku dowiesz się, jak krok po kroku zawiesić i odwiesić domenę w panelu DirectAdmin, aby szybko przywrócić jej pełną funkcjonalność.

Wideo Instrukcja jak zawiesić i odwiesić domenę w panelu DirectAdmin 

Kliknij w link aby dowiedzieć się jak zawiesić i odwiesić domenę w panelu DirectAdmin 

Logowanie do DirectAdmina

Zaloguj się do panelu swojego serwera.

Jeżeli nie pamiętasz jak to zrobić, zobacz pkt pierwszy z poradnika, który znajdziesz tutaj.

Odwieszanie domeny w DirectAdmin

Po zalogowaniu musisz przejść do zarządzania swoimi domenami. Kliknij: Zarządzaj, a następnie: Konfiguracja domen.

Zarządzanie domenami

Zobaczysz teraz listę domen. Zawieszona domena będzie miała czerwone oznaczenie z wykrzyknikiem, jak widać na zrzucie poniżej. Zaznacz zawieszoną domenę, następnie kliknij "Zawieś/Odwieś".

Lista domen i odwieszenie

Po przeładowaniu strony powinna wyświetlić się ta sama lista domen, z tą różnicą, że zaznaczone wcześnie domeny, będą widniały jako odblokowane.

Lista domen po zmianach

Podsumowanie

Dzięki zapoznaniu się z treścią tego artykułu, w razie potrzeby będziesz umieć odwiesić i zawiesić swoją domenę w panelu DirectAdmin. Należy jednak pamiętać, że odblokowana domena nie zacznie działać od razu, może minąć od 15 do 20 minut, zanim zacznie ona działać poprawnie lub do kilku godzin jeśli domena znajduje się na serwerze SEO.