Po zarejestrowaniu domeny działa ona przez rok, w tym czasie należy ją przedłużyć, aby nie wygasła. W SeoHost.pl umożliwiamy przedłużenie domeny na okres dłuższy niż rok, maksymalnie 10 lat.

Aby tego dokonać, zaloguj się do panelu klienta.

Pomoc w logowaniu znajdziesz w innym poradniku pod adresem: link.

Odnawianie domeny na kilka lat

Po zalogowaniu do panelu klienta wejdź w "Twoje domeny".

jak-odnowic-domene-o-kilka-lat-1.png

Następnie kliknij nazwę domeny, którą chcesz przedłużyć, na potrzeby tego tekstu posłużyłem się domeną nazwadomeny.waw.pl.

jak-odnowic-domene-o-kilka-lat-2.png

Następnie kliknij przycisk odnowienia domeny. Przycisk jest zaznaczony na zrzucie poniżej.

jak-odnowic-domene-o-kilka-lat-3.png

Następnie możesz wybrać okres, na jaki chcesz domenę odnowić, może to być od roku do 10 lat. Po wyborze kliknij "Odnów domenę", zostaniesz przeniesiony do ekranu płatności. Możesz tu skorzystać z dowolnego dostępnego sposobu płatności.

Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie domena zostanie odnowiona o wybrany okres.

Koszt odnowienia domeny różni się w zależności od jej rozszerzenia i wybranego okresu, ale ogólnie jest to cena odnowienia domeny pomnożona przez ilość lat.

Ceny odnowień wszystkich rozszerzeń domen znajdziesz w cenniku.

jak-odnowic-domene-o-kilka-lat-4.png

Podsumowanie

Opcja odnowienia domeny o kilka lat przydaje się, np. do domen firmowych takich jak nazwafirmy.pl, które będą wykorzystywane w najbliższych latach. Zamiast co roku zastanawiać się, kiedy musisz odnowić domenę, odnowisz ją raz od razu, np. na 3, 5 lub 10 lat i możesz zająć się innymi sprawami, nie zaprzątając sobie głowy odnowieniem domeny.