Chcąc prowadzić stronę internetową, należy wykupić do niej hosting www, czyli przestrzeń dyskową, na której będą przechowywane dane, tworzące naszą stronę internetową, wraz z zespołem odpowiednio skonfigurowanych narzędzi i funkcjonalności. Wszystko to razem ma zapewnić nam wygodę korzystania ze strony, komfort oraz intuicyjność obsługi serwera. Im bardziej strona jest rozbudowana, posiada bogatą grafikę, formularze, filmy, wiele baz danych, tym lepszą i szybszą usługę hostingową powinniśmy wybrać.

Szybkość jest niezwykle ważna, gdyż obecnie dla Internauty i robotów wyszukiwarek internetowych nie ma nic bardziej irytującego jak długo otwierająca się strona internetowa. By zapewnić stronie odpowiednią szybkość, warto rozejrzeć się za najszybszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami, jakimi są serwery SSD.
Jeśli zależy Ci na dobrym wrażeniu użytkownika oraz wysokich pozycjach, z pewnością zastanawiasz się jaki hosting wybrać pod kątem pozycjonowania i SEO.

Nie jesteś widoczny, nie istniejesz

Mając już stronę chcesz być widoczny w wyszukiwarce Google i to na wysokich pozycjach. Zaczynasz wówczas interesować się tematyką pozycjonowania stron. Szukasz materiałów na ten temat, rozglądasz się za szkoleniami z tego zakresu. Często czytasz blogi o pozycjonowaniu w celu zdobycia, chociaż podstaw wiedzy z tego zakresu. Przed przystąpieniem do pozycjonowania wymagany jest audyt naszej strony pod kątem zgodności z kanonami SEO, czyli tak zwana optymalizacja strony. Nie każdy czuje się jednak na tyle na siłach, żeby samemu zająć się dokonaniem takiego audytu strony, czy też rozpoczęciem jej optymalizacji. Część osób zatem decyduje się na podjęcie współpracy z tak zwanym pozycjonerem lub firmą pozycjonującą serwisy internetowe. Widoczność naszego serwisu na dobrych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych jest kwestią być albo nie być naszego biznesu.

Wesprzyj efektywne pozycjonowanie, zapewniając optymalny ku temu hosting!

Myśląc o pozycjonowaniu możemy od razu skorzystać z szybkiego hostingu SSD i postawić na nim stronę, która ma być pozycjonowana. Serwer taki zapewnia naszej stronie idealne warunki ku efektywnemu pozycjonowaniu od samego początku jej istnienia.

Warto przy tym rozważyć wykupienie dedykowanego serwera na potrzeby korzystania z narzędzi SEO. Oddzielny hosting SEO na dyskach SSD gwarantuje nam to, że zasoby serwera, na którym stoi strona nie będą wykorzystywane przez narzędzia pozycjonerskie, dzięki czemu na potrzeby pozycjonowanej strony zostanie 100% jego zasobów. Oddzielny serwer pod narzędzia pozycjonerskie gwarantuje pewne, stabilne działanie zapewniając skryptom SEO pełną, pożądaną wydajność.

Jeśli budujesz zaplecze SEO zainteresuj się pakietami z linii „Hosting SEO w Polsce” i „Hosting SEO Europa”, gdzie znajdziesz serwery z wieloma adresami IP do wykorzystania w ramach jednego konta. Taki hosting zapewni Ci dobry start podczas budowy własnej infrastruktury pozycjonującej.

Podsumowując, należy stwierdzić, że sprawny i efektywny proces pozycjonowania zależy w dużej mierze od nas samych i decyzji, które podejmiemy w kontekście zaplanowanej strategii działań SEO, optymalizacji witryny czy wyboru hostingu WWW.

Kilka słów o tym, czym jest hosting SEO

Hosting SEO jest jednym z rodzajów usługi hostingu dla stron internetowych, z którego z reguły korzystają specjaliści SEO oraz agencje zajmujące się pozycjonowaniem stron www. Korzystanie z SEO hostingu ma pomóc pozycjonowaniu stron internetowych w wynikach wyszukiwania.
Hosting SEO odróżnia od zwykłego hostingu to, że webmaster otrzymuje w ramach jednego konta wiele adresów IP. Rozwiązanie to pozwala na proste zainstalowanie kilku stron internetowych, które będą składały się na infrastrukturę pozycjonującą, czyli zaplecze SEO.

Nasz hosting SEO to między innymi:

  • przeszło 40 klas adresowych plus ponad 1300 adresów IP w całej ofercie
  • różne geolokalizacje oraz lokalizacje fizyczne
  • wydajne i nieprzeciążone serwery!
  • autorskie narzędzia oszczędzające czas przy konfiguracji zaplecza SEO i codziennej pracy

Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając SEO hosting?

Decydując się na skorzystanie z hostingu SEO zamiast zwykłego hostingu musimy przede wszystkim określić jego parametry, tak by w najwyższym stopniu odpowiadały naszym oczekiwaniom i potrzebom. Choćby ze względu na koszty należy wziąć pod uwagę, zarówno obecnie, jak i przyszłe potrzeby.

Jak dobrać odpowiedni hosting SEO?

Przechodząc do tematu właściwego doboru hostingu do potrzeb, określimy parametry, jakimi charakteryzują się jego poszczególne rodzaje. Wybór odpowiedniego hostingu SEO jest kluczowym czynnikiem poprawnego funkcjonowania strony internetowej i dlatego jest tak ważny. Mamy do wyboru trzy rodzaje hostingów SEO, z których każdy oferuje inny sposób świadczenia usług, a mianowicie:

Serwer dedykowany

Wybierając serwer dedykowany otrzymujesz do wyłącznej dyspozycji cały serwer, dzięki czemu dysponujesz w 100% jego mocą i zasobami, nie współdzieląc go z innymi klientami. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie charakteryzujące się większymi możliwościami, jeśli chodzi m.in. o wybór systemu operacyjnego, dużym limitem transferu oraz niską awaryjnością, ale przy tym dość drogie. Niestety wysoki komfort użytkowania połączony z najwyższymi możliwościami kosztuje, zatem to rozwiązanie będzie optymalne dla dużych, rozbudowanych serwisów internetowych, sklepów internetowych z dużym natężeniem ruchu, które wymagają serwera o dużej wydajności. Są to najczęściej bardzo rozbudowane witryny, portale wielotematyczne wykorzystujące różnorodne systemy programistyczne, z tysiącami użytkowników, którzy jednocześnie wykonują tysiące różnych czynności. Korzystają z nich duże instytucje prowadzące największe serwisy w swojej branży, które wkalkulowują koszt serwera w strategię biznesową.

Wirtualny serwer prywatny (VPS)

Jesteś użytkownikiem części serwera fizycznego, współdzieląc go z innymi użytkownikami. Rozwiązanie to jest tańsze od serwera dedykowanego, pozwala na wprowadzanie własnych ustawień, wybór systemu operacyjnego niezależnie od ustawień wybranych przez pozostałych klientów. Rozwiązanie to posiada jednak jeden minus, którym jest współdzielenie adresów IP z innymi użytkownikami. Zasoby przydzielone nam w jego ramach takie jak pamięć, dysk, procesor, można rozszerzać w miarę tego, jak rosną nasze potrzeby i są gwarantowane, w przeciwieństwie do hostingu wspóldzielonego. Dysponując tego typu serwerem, w przypadku zaistnienia takiej potrzeby możemy zamówić unikalne adresy IP.

Serwer współdzielony ( Hosting WWW )

Jest miejscem na serwerze, na którym utrzymujesz swoją stronę wraz z innymi klientami współdzieląc z nimi jego zasoby. Twoja pamięć, moc procesora oraz łącze są wydzielone z ogólnej puli zasobów fizycznego serwera, ale nie masz przy tym gwarantowanej dostępności tych zasobów jak w przypadku serwerów VPS. Wskutek tego musisz liczyć się na przykład ze sporym spowolnieniem działania swojej strony, gdy inni współdzielący ten sam serwer fizyczny użytkownicy będą mocno go obciążali swoimi stronami i aplikacjami, z których one korzystają.
Tego typu serwer jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność w internecie, pozwalając zachować niskie koszta i zapewniając w miarę sprawne funkcjonowanie strony internetowej. Jest najtańszy z dostępnych i jednocześnie najbardziej ubogi w możliwości wprowadzania indywidualnych ustawień.
Są to najczęściej proste strony tworzone na podstawie szablonów (np. WordPress, czy Joomla), niewielkie blogi, wizytówki internetowe, czyli serwisy o małych zasobach nieobciążające procesora i łącza. Z serwerów współdzielonych najczęściej korzystają klienci prywatni lub niewielkie firmy, których intencją jest proste zaprezentowanie swoich usług z zachowaniem niewysokiego budżetu.
Poza ograniczeniem przestrzeni dysku, jaką dysponujemy, bardzo ważnym z punktu widzenia pozycjonowania minusem tego serwera jest współdzielenie IP z innymi użytkownikami, natomiast kiedy zależy nam na pełnej kontroli adresów IP wówczas należy rozważyć skorzystanie z któregoś z powyższych hostingów SEO.

hosting_seo.jpg

Co i dla kogo, czyli jaki hosting wybrać pod kątem pozycjonowania SEO?

Dla strony pozycjonowanej z punktu widzenia SEO bardzo ważnym czynnikiem dla skuteczności tego rodzaju zabiegów jest stabilność i szybkość działania przekładająca się na dużą prędkość jej ładowania, które między innymi gwarantuje hosting SSD.

Nigdy nie wiemy, jaki ostatecznie kształt przyjmie nasza strona, do jakich wniosków dojdziemy w czasie jej tworzenia i rozbudowywania. Trudno jest przewidzieć, jakie się pojawią w związku z jej rozwojem potrzeby, czy wzbogacimy ją o liczne i pomocne wtyczki, czy skrypty. Może stworzymy liczne galerie i zamieścimy filmiki instruktażowe. Niczego nie możemy być pewni, natomiast musimy wiedzieć jedno, że wszelkie ubogacenia takie jak wtyczki, skrypty, galerie i inne powodują znaczne obciążenie strony i zasobów serwera.

Dlatego też warto wystartować z naszym serwisem na minimalnych zasobach serwerowych, które można później sukcesywnie rozbudowywać. Takie postępowanie pozwoli nam od początku zoptymalizować koszty i utrzymać je na właściwym poziomie, jeżeli chodzi o relację potrzeb do ceny.

Startuj na minimalnych zasobach za rozsądne pieniądze

Rozpoczynając przygodę ze stroną www, możesz skorzystać z najtańszego i najprostszego rozwiązania, jakim jest serwer współdzielony. Możesz z niego z powodzeniem korzystać w przypadku niewielkich stron, czy wizytówek, którym zapewni on odpowiednie parametry działania przy niskich kosztach.

Wraz z rozwojem strony możesz sięgnąć po rozwiązanie z wyższej półki

Na tym etapie w zależności od potrzeb i celu, który chcesz osiągnąć, możesz sięgnąć po wirtualny serwer prywatny (VPS) lub nawet serwer dedykowany.

Jaki hosting wybrać pod kątem pozycjonowania i SEO?

Propozycja dla stron firmowych, blogów, prostych for, małych sklepów internetowych:

  • Hosting WWW – jeśli skrypt jest napisany wydajnie i obsługuje cache
  • Hosting SSD – kiedy zależy Ci na maksymalnej wydajności szybkości działania

Propozycja dla rozbudowanych serwisów, sklepów internetowych, narzędzi SEO:

  • Serwer VPS  lub serwer dedykowany

Propozycja dla utrzymania zaplecza SEO:

  • Hosting SEO, SEO VPS (VPS z wieloma IP)

Podsumowanie

Decydując się na naszą ofertę hostingową z myślą o ulokowaniu swojej strony, jak i narzędzi SEO do pozycjonowania zyskujesz gwarantowaną pewną, stabilną usługę zapewniającą pozycjonowanej stronie jak i skryptom SEO pełną, pożądaną wydajność. Wszystko może zostać skonfigurowane według Twoich indywidualnych wymagań oraz wskazówek. Zyskasz maksymalną różnorodność adresów IP połączoną z możliwością ich automatycznej zmiany dla poszczególnych domen oraz subdomen dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu.

Dodatkowo możesz skorzystać z hurtowego dodawania domen do panelu, aby przyspieszyć wykonywaną przez siebie pracę oraz z wielu innych ciekawych rozwiązań gwarantujących oszczędność czasu. Przede wszystkim masz możliwość zarządzania wszystkim z jednego komfortowego panelu. Nasze serwery są nieprzeciążone, mają dużą pojemność i wysoki transfer, pozwalający na swobodne dokonywanie prac pod kątem SEO. To wszystko powinno zapewnić wysokie pozycje Twojej strony i przełożyć się na sukces biznesu, czego Ci życzymy! Mamy nadzieję, że wiesz już jaki hosting wybrać pod kątem pozycjonowania i SEO.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy