Logo PHPMyAdmin

Restartowanie hasła Wordpress poprzez phpMyAdmin

W przypadku utraty  hasła do naszego konta administracyjnego WordPress'a polecamy skorzystanie z phpMyAdmin jako alternatywy dla tego poradnika w przypadku gdy nie mamy dostępu do SSH bądź wolimy coś prostszego i bardziej user-friendly.

Przygotowanie

Na początku zalogujmy się do naszego panelu (Direct Admin). Aby tego dokonać zachęcam Cie do spojrzenia na ten poradnik.

Logowanie do MySQL(phpMyAdmin)

Aby zalogować się do naszej bazy danych przejdź proszę do opcji "Zarządzanie MySQL" w sekcji "Zarządzaj"

DirectAdmin - Główny ekran

Następnie kliknij na  "php MyAdmin", zostaniesz automatycznie przeniesiony do phpMyAdmin i zalogowany do głównego konta.

Zarządzanie MySQL - przejście do PHPMyAdmin

Zobaczysz główne konto z listą baz po lewej stronie. Kliknij na nazwę bazy, z której korzysta twoja strona. Jeśli nie wiesz, która to baza, nazwa bazy danych jest dostępna w pliku wp-config.php w katalogu strony na FTP.

Główny ekran PHPMyAdmin

Klięncie w nazwę bazy danych rozwinie listę dostępnych tabel, klinij na tabelę zakończoną "_users". Prefix nazw tabel może być różny, ale końcówka nazwy zawsze jest taka sama.
W tabeli kliknij w przycisk "Edytuj" przy wpisie użytkownika. Nazwę użytkownika znajdziesz w kolumnie "user_nickname". W moim wypadku jest to użytkownik "admin".

Baza danych - tabela _users

W edycji zobaczysz ustawienia użytkownika, wraz z zaszyfrowanym hasłem w polu "user_pass".

Ustawienia użytkownika w bazie danych

Aby zmienić hasło, zastąp ciąg znaków w polu tekstowym "user_pass" nowym hasłem, w kolumnie funkcja wybierz "MD5" i kliknij "Wykonaj" po prawej stronie na dole.
Uwaga! Zalecamy stosowanie generatorów haseł.

Zmiana hasła użytkownika

Zobaczysz teraz komunikat o tym, że rekord został poprawnie zmodyfikowany.

Poprawieni zapisane rekordy

Teraz po tym wszystkim możesz bezproblemowo zalogować się do swojego WordPress'a za pomocą nowego hasła.