Z pewnością wiesz już czym jest ChatGPT i dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością. Wdrożony chatbot przez OpenAI, korzystający z modelu językowego GPT-3.5 lub GPT-4 to prawdziwa rewolucja, która przez ostatni rok całkowicie zmieniła sposób funkcjonowania wielu firm, a także samego Internetu. Czym jest ChatGPT i przede wszystkim, ile kosztuje korzystanie z ChatGPT, ChatGPT Plus oraz zaawansowanego modelu GPT-4. Zapraszamy do naszego krótkiego przewodnika.

W tym artykule:

Czym jest ChatGPT - informacje podstawowe

ChatGPT to zaawansowany program tzw. chatbot, oparty na sztucznej inteligencji, modelu językowym GPT, stworzony przez OpenAI, zaprojektowany w celu symulowania ludzkich rozmów za pomocą tekstu. W swojej istocie ChatGPT działa w oparciu o model wstępnie przeszkolonego transformatora generatywnego (GPT), dokładnie wersji GPT-3.5 oraz 4.0 dla wersji Plus.

 Technologia ta umożliwia ChatGPT generowanie odpowiedzi i angażowanie się w dialog na podstawie obszernych danych szkoleniowych, które mogą również obejmować dane bieżące, pochodzące z sieci Internet lub bezpośrednio od użytkownika. 

Ile kosztuje korzystanie z ChatGPT?

Odpowiemy krótko: korzystanie z ChatGPT jest bezpłatne i jedynie co musisz zrobić, to wejść na stronę internetową projektu OpenAI, utworzyć bezpłatny profil, np. logując się przez konto Google i możesz rozmawiać z chatbotem OpenAI. 

Warto, abyś wiedział, że ChatGPT jest tylko jednym z chatbotów opartych na działaniu modelu językowego AI GPT-3.5. Jeśli przyjrzysz się dostępnym w sieci narzędziom, znajdziesz ich znacznie więcej i niejednokrotnie mogą one być spersonalizowane pod określone polecenia, jak np. popularne narzędzie Article Writer i Rewriter od Writesonic, który dedykowany jest tworzeniu artykułów czy ich przepisywaniu. Możesz korzystać z modelu GPT za darmo, wg. ustalonych limitów. 

ChatGPT rewolucjonizuje sposób, w jaki komunikujemy się i pracujemy dzięki sztucznej inteligencji. Od bezpłatnej rozmowy z chatbotem po zaawansowane możliwości subskrypcji Plus z GPT-4 – ChatGPT oferuje narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb. Czy warto zainwestować w ChatGPT Plus? Odkryj moc AI i wykorzystaj jej potencjał w swoich projektach oraz codziennej pracy.

ChatGPT Plus - więcej możliwości

ChatGPT oferuje coś więcej - jest nim m.in. płatna subskrypcja Plus oraz Team. Ta druga jest dedykowana pracy zespołowej. Jeśli chciałbyś korzystać z ChatGPT Plus, przygotuj 20$ miesięcznie (około 80-90 zł w zależności od kursu dolara), aby opłacić subskrypcję. 

W odróżnieniu od darmowej wersji ChatGPT Plus oferuje dostęp do zaawansowanego modelu językowego AI GPT-4

Pewnie od razu nasuwa się pytanie, czy warto zapłacić za subskrypcje Plus? W naszej opinii jest to opcja warta rozważenia, ale także wymagająca więcej zaangażowania i Twojej wiedzy, jeśli chcesz uzyskać naprawdę imponujące wyniki z korzystania z niej. 

Subskrypcja Plus umożliwia tworzenie chatbotów na podstawie własnych baz wiedzy oraz instrukcji, a także generowanie obrazów, co może być niezwykle wartościowe, zwłaszcza gdy potrzebujesz obrazów gotowych do wykorzystania w projektach.

Na rynku dostępne są liczne narzędzia oparte na GPT-4, które mogą służyć realizacji konkretnych zadań. Np. wspomniane już narzędzia Writesonic dostępne w płatnych planach. ChatGPT Plus oferuje część z tych funkcjonalności, wzbogacając standardową ofertę o specjalistyczne możliwości.

Więcej informacji na temat różnic między ChatGPT a ChatGPT Plus znajdziesz na naszym blogu, w dedykowanym artykule: "Czym ChatGPT różni się od ChatGPT Plus?".

Czy mogę korzystać z ChatGPT za darmo?

Powyżej odpowiedzieliśmy już, że ChatGPT sam w sobie jest bezpłatny i wymaga jedynie założenia darmowego konta. W bezpłatnej wersji korzystasz z modelu językowego GPT-3.5 i alternatywnie możesz poszukiwać innych podobnych narzędzi i chatbotów dostępnych w sieci Internet.

Wiele narzędzi oferuje darmowe plany, a dodatkowo mogą one być skonfigurowane od razu do pracy nad konkretnymi zadaniami, np. pisanie artykułów, analizą danych czy opracowywanie kreatywnych pomysłów na produkty, itp..

Czy mogę korzystać z GPT-4 za darmo? 

Dostęp do modelu językowego GPT-4, będącego podstawą ChatGPT Plus, nie jest zazwyczaj dostępny bezpłatnie. Wiele dostępnych w Internecie narzędzi, które oferują GPT-4, sugeruje możliwość uniknięcia opłat za ChatGPT Plus, jednak często i tak wymagają one subskrypcji. Cena subskrypcji może być wyższa, szczególnie gdy narzędzia są specjalistycznie dostosowane do konkretnych zadań.

Jednakże istnieje wyjątek stanowiący interesującą alternatywę - Copilot od Microsoftu, wcześniej znany jako Bing Chat. Microsoft, będący głównym inwestorem OpenAI oraz operatorem modelu GPT-4, wprowadza go do swoich narzędzi, takich jak przeglądarka Microsoft Edge, aplikacje Copilot, a wkrótce również do systemu Windows. 

Copilot nie tylko wykorzystuje GPT-4 oraz DALL-E do generowania odpowiedzi i obrazów, ale jest również oferowany bez dodatkowych opłat, stanowiąc atrakcyjną opcję dla użytkowników poszukujących bezpłatnego dostępu do zaawansowanych możliwości AI. Czy jednak oferuje to samo co ChatGPT Plus? Przeczytaj na naszym blogu, czym różni się ChatGPT od Copilot. Zostaw komentarz

Podobne wpisy