Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak założyć własną stronę internetową. Wybór odpowiedniej domeny, hostingu i szablonu to kluczowe kroki w tym procesie. Ale nie martw się! Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

W tym artykule:Co wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy domeny?

Wybór nazwy domeny to pierwszy i najważniejszy krok. Domena to Twoja wizytówka w sieci, więc warto, aby była ona unikalna i łatwa do zapamiętania. 

 1. Tania domena
  Możesz znaleźć tanie domeny i zarejestrować to, zrobisz to m.in. korzystając z naszej oferty w SEOHOST. Pamiętaj, że cena rejestracji domeny, to opłata obejmująca pierwszy rok abonamentowy, dlatego zwróć też uwagę na cennik odnowienia i utrzymania domeny w kolejnych latach. 
 2. Nazwa domeny
  Ważne jest, aby domena była łatwa do zapamiętania i wpisywania. Zastanów się nad słowami kluczowymi, które najlepiej opisują Twoją stronę. Nazwa domeny wpisywana jest w pasku adresu przeglądarki, więc warto, aby była ona krótka i zwięzła, łatwa do przekazania  i odzwierciedlała charakter Twojego biznesu lub projektu.  Zobacz nasz poradnik, jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla Twojego biznesu. 

Jak wybrać hosting dla strony internetowej?

Hosting to miejsce, gdzie przechowywane są pliki Twojej strony. Wybór odpowiedniego hostingu jest kluczowy dla szybkości i bezpieczeństwa Twojej strony.

Większość dostawców, tak samo jak SEOHOST, oferują możliwość zarejestrowania domeny i hostingu w ramach jednego konta. To świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników, gdyż możesz łatwo zarządzać wszystkimi usługami z jednego konta u jednego dostawcy i uzyskać także lepszą kontrolę nad nimi oraz lepsze wsparcie techniczne. 

Wybór odpowiedniego hostingu to jedno z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, zakładając stronę internetową. Hosting wpływa na działanie, szybkość i bezpieczeństwo Twojej witryny. Warto wziąć pod uwagę różne rodzaje usług dopasowane do różnych potrzeb:

 1. Hosting współdzielony:
  Jest to najtańsza opcja, gdzie wiele stron internetowych dzieli się jednym serwerem. Idealny dla małych stron i blogów.
 2. VPS (Virtual Private Server):
  Daje więcej zasobów i kontroli niż hosting współdzielony. Dobre dla średnich stron i aplikacji.
 3. Dedykowany serwer:
  Masz cały serwer tylko dla siebie. Idealny dla dużych stron i aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej.
 4. Hosting w chmurze:
  Skalowalny i elastyczny, opłata zależy od zużycia. Dobre dla stron o zmiennym ruchu.

Wybór rodzaju hostingu może być podyktowany jego możliwościami i naszymi potrzebami.  Oto kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, wybierając hosting:

 1. Pojemność i transfer:
  Upewnij się, że wybrany hosting oferuje wystarczającą ilość miejsca na dysku i transferu danych, aby sprostać potrzebom Twojej strony.
 2. Wsparcie techniczne:
  Wybierz dostawcę, który oferuje szybkie i kompetentne wsparcie techniczne. Możliwość szybkiego rozwiązania problemów jest nieoceniona.
 3. Cena:
  Porównaj ceny różnych pakietów i zastanów się, czy oferują one dobrą wartość za cenę. Pamiętaj, że najtańsza oferta nie zawsze jest najlepsza.
 4. Opinie i recenzje:
  Sprawdź opinie innych użytkowników na temat wybranego dostawcy hostingu. Dzięki temu dowiesz się, jakie są doświadczenia innych osób z daną firmą.
 5. Bezpieczeństwo:
  Upewnij się, że dostawca oferuje solidne zabezpieczenia, takie jak certyfikaty SSL, ochrona przed DDoS i regularne kopie zapasowe.
 6. Możliwość rozbudowy:
  Wybierz hosting, który pozwoli Ci na rozbudowę w miarę wzrostu Twojej strony. Możliwość łatwej migracji do większego pakietu jest bardzo ważna.
 7. Dodatkowe funkcje:
  Dostawcy oferują dodatkowe funkcje, takie jak narzędzia do tworzenia stron, darmowe certyfikaty SSL czy narzędzia do zarządzania e-mailem. Sprawdź hosting i serwery SEOHOST, aby zyskać wszystkie rozwiązania w jednym miejscu w cenie usługi

Czym kierować się przy wyborze szablonu strony WWW?

Szablon to wygląd Twojej strony. Dzięki niemu możesz wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej użytkowników. Darmowe szablony są świetne na początek, ale jeśli chcesz profesjonalnego wyglądu, warto zainwestować w płatny szablon.

Wybierz szablon, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu Twoja strona będzie unikalna. Zastanów się, jaki jest główny cel Twojej strony - czy to blog, sklep internetowy, portfolio czy strona firmowa. Wybierz szablon, który został stworzony specjalnie z myślą o takim rodzaju strony.

Dziś, większość szablonów stron jest responsywna, co oznacza, że będzie dobrze wyglądać i działać na różnych urządzeniach, takich jak komputery, tablety i smartfony. Warto jednak zwrócić dodatkową uwagę na łatwość obsługi. Szablon powinien być przede wszystkim łatwy w nawigacji dla użytkowników. Unikaj skomplikowanych układów, które mogą zniechęcić odwiedzających.

Ponieważ większość stron korzysta z różnego rodzaju rozszerzeń, np. wtyczki WordPress, upewnij się, że szablon jest kompatybilny z wtyczkami i narzędziami, które planujesz używać na swojej stronie.

W końcu wybierz szablon, który jest zoptymalizowany pod kątem SEO, aby Twoja strona miała lepszą widoczność w wyszukiwarkach. 

Zostaw komentarz

Podobne wpisy