Zakup wydajnego hostingu to pierwszy krok umożliwiający zachowanie bezpieczeństwa użytkowników korzystających z Twojego serwera. Dzięki temu ich dane nie zostaną wykradzione, a rozgrywka będzie całkowicie bezproblemowa, niezależnie od natężenia przeprowadzanych ataków hackerskich (np. DDoS). Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak zachować pełne bezpieczeństwo podczas gier!

klawiatura-gaming.jpg

W tym artykule:

Czy granie w gry może być niebezpieczne?

Gry online mogą narażać graczy na różnego rodzaju ryzyka, np. kradzież danych osobowych, ataki hakerskie lub cyberprzemoc. Jednym z częstych zagrożeń są natomiast ataki DDoS skierowane na serwery gier. Może to prowadzić do przerw w dostępie do rozgrywki oraz utraty cennych danych użytkowników. Właśnie dlatego, jeżeli działasz w branży gier sieciowych jako właściciel, wybieraj firmy oferujące hosting serwerów z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Ataki DDoS

Atak DDoS (ang. Distributed Denial of Service) polega na tzw. zasypywaniu serwera gier olbrzymią liczbą zapytań, przekraczającą jego możliwości przetwarzania. W efekcie, serwer staje się niedostępny dla użytkowników. Dla graczy oznacza to przerwy w dostępie do gry, a dla prowadzących serwery online – potencjalne straty finansowe i reputacyjne. 

Nie pozwól wyprzedzić się konkurencji i wybierz najwyższej jakości serwery dedykowane.

serwery-dedykowane-do-gier-seohost.png

Zdj 1. Propozycja serwerów dedykowanych do gier od SeoHost. Źródło: www.seohost.pl/serwery-dedykowane

Zalety ochrony Anty-DDoS

Ochrona Anty-DDoS jest niezbędna w przypadku każdego serwera do gier, zapewniając ciągłość działania i ochronę przed atakami. Dzięki zaawansowanym technologiom, zabezpieczenia są w stanie wykrywać i neutralizować ataki DDoS w czasie rzeczywistym, minimalizując ich skutki. Wybór hostingu serwerów oferującego solidne zabezpieczenia Anty-DDoS jest zatem wyjątkowo istotny dla utrzymania stabilności i bezpieczeństwa platformy gamingowej.

Rozważ również najszybszy hosting SSD NVME od SeoHost. Atrakcyjne ceny i najwyższa wydajność.

najszybszy-hosting-ssd-nvme-seohost.png

Zdj 2. Oferta najszybszego hostingu SSD NVME. Źródło: www.seohost.pl/najszybszy-hosting-ssd-nvme

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w e-sporcie?

Istotne kwestie w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w e-sporcie:

 1. Wybór bezpiecznego hostingu
  Inwestycja w serwer VPS (ang. Virtual Private Server) z dobrym pakietem zabezpieczeń może znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Serwer wirtualny oferuje dedykowane zasoby i lepszą kontrolę nad oprogramowaniem oraz konfiguracją (jest to ważne w zakresie ochrony przed atakami zewnętrznymi);
 2. Stosowanie silnych haseł
  Używanie skomplikowanych haseł oraz regularne zmienianie danych to podstawowe, jednak niezmiernie ważne praktyki, zabezpieczające Twoje konto przed nieautoryzowanym dostępem.
 3. Korzystanie z dwuetapowej weryfikacji
  Metoda ta gwarantuje dodatkową warstwę ochrony, wymagając drugiego elementu uwierzytelnienia oprócz hasła, np. kodu wysłanego na telefon do aplikacji typu Authenticator od Dashlane.
 4. Aktualizacja oprogramowania
  Sprawdź, czy oprogramowanie Twojego komputera, w tym system operacyjny i oprogramowanie antywirusowe jest aktualne. Producenci regularnie wydają łatki zabezpieczające, które chronią przed nowo odkrytymi lukami w zabezpieczeniach.
 5. Świadomość cyberbezpieczeństwa
  Zapoznanie się ze strategiami taktyk phishingowych czy też wyłudzania danych poprzez kliknięcia w linki ułatwi unikanie kłopotów online;

Warto również wspomnieć, iż niechciane próby dostępu do Twojego systemu mogą skutecznie blokować różnorodne zabezpieczenia sieciowe (np. Firewall).

Czym różni się serwer VPS od tradycyjnego hostingu serwerów dla gier?

Serwer VPS oferuje dedykowane zasoby na serwerze fizycznym. Oznacza to przydzieloną moc obliczeniową, pamięć RAM i miejsce na dysku, niepodzielone z innymi użytkownikami. Izolacja zapewnia wyższą wydajność i bezpieczeństwo w porównaniu do tradycyjnego hostingu serwerów, gdzie zasoby są współdzielone między wieloma użytkownikami. Dzięki VPS masz większą kontrolę nad środowiskiem serwera. Możesz wówczas lepiej dostosowywać zabezpieczenia i sprawniej wdrażać konfiguracje dopasowane do indywidualnych założeń.

Oferta SeoHost – rozwiązania na każdy budżet. Spełniamy wymagania mniejszych przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Sprawdź nas i przekonaj się sam.

Jak zachować bezpieczeństwo podczas gier? FAQ

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat zachowania bezpieczeństwa podczas gier online.

Jak działają zabezpieczenia Anty-DDoS i dlaczego są one ważne dla serwerów gier?

Zabezpieczenia Anty-DDoS mają za zadanie chronić serwery gier przed atakami polegającymi na przeciążeniu serwera niepożądanym ruchem sieciowym. Mechanizm ten analizuje ruch przychodzący, identyfikując i blokując potencjalnie szkodliwe zapytania, pozwalając jednocześnie na płynny przepływ ruchu legitymacyjnego. Dzięki temu serwery mogą kontynuować swoją działalność bez zakłóceń, zapewniając użytkownikom nieprzerwaną rozgrywkę. Jest to niezbędne pod kątem utrzymania stabilności i dostępności platformy online, chroniąc jednocześnie dane użytkowników.

Dlaczego regularne aktualizacje oprogramowania są ważne pod kątem bezpieczeństwa gier online?

Producenci oprogramowania ciągle monitorują potencjalne zagrożenia i opracowują łatki zabezpieczające, które naprawiają znalezione słabości. Dzięki regularnym aktualizacjom, serwery i urządzenia zostają zabezpieczone przed najnowszymi metodami ataków, zmniejszając ryzyko wycieku danych i nieautoryzowanego dostępu.

Jak dwuetapowa weryfikacja wpływa na bezpieczeństwo konta w grach online?

Dwuetapowa weryfikacja znacząco zwiększa bezpieczeństwo konta, dodając dodatkową warstwę ochrony poza tradycyjnym hasłem. Proces ten wymaga od użytkownika, aby przy logowaniu, oprócz wpisania hasła, podał również kod, który jest generowany na bieżąco i wysyłany na powiązany z kontem telefon komórkowy lub adres email. Metody tego typu sprawiają, że nawet jeśli potencjalny oszust zdobędzie hasło, nie uzyska dostępu do konta bez drugiego, unikalnego kodu. Wprowadzenie dwuetapowej weryfikacji jest prostym, ale skutecznym sposobem na znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy