Każda firma i osoba prywatna dąży do stworzenia swojej unikalnej obecności w Internecie. Kluczem do tego jest wybór odpowiedniej domeny internetowej. W tym artykule przyjrzymy się 6 najlepszym rozszerzeniom wybieranych domen w Polsce. Dowiesz się, dlaczego warto zarejestrować domenę, dlaczego jest ona tak ważna dla Twojego biznesu i jakie rozszerzenia są najchętniej wybierane.

W tym artykule:

Zyskaj więcej niż tylko adres internetowy – tania domena internetowa z pocztą to kompleksowe rozwiązanie dla Twojej cyfrowej komunikacji. Zarejestruj domenę, wybierz hosting, uruchom pocztę e-mail w domenie oraz własną stronę WWW. Sprawdź ofertę SEOHOST i dołącz do grupy naszych zadowolonych klientów właśnie teraz. Wybierz najlepszy hosting stron WWW w Polsce. 

Dlaczego domena internetowa jest tak ważna?

Domena internetowa to nie tylko adres Twojej strony, ale przede wszystkim Twoja wizytówka w sieci. To pierwsze, co widzą klienci, szukając Twojej firmy online. Dobra domena powinna być łatwa do zapamiętania, krótka i związana z Twoją działalnością.

W dobie cyfryzacji obecność w internecie jest niezbędna. Domena, która jest łatwa do zapamiętania i kojarzy się z Twoją marką, może znacząco wpłynąć na sukces Twojej firmy w internecie.

Na naszym blogu znajdziesz kilka pomocnych artykułów, w których wyjaśniamy m.in. jak stworzyć dobrą nazwę domeny oraz dlaczego firmy potrzebują własnej domeny. W dużym uproszczeniu:

 1. Profesjonalizm:
  Własna domena zwiększa wiarygodność i profesjonalizm firmy w oczach klientów.
 2. Łatwość
  Zapamiętania: Domena, która jest krótka i związana z marką, jest łatwiejsza do zapamiętania przez klientów.
 3. SEO:
  Dobra nazwa domeny może pomóc w pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania.
 4. Unikalność:
  Unikalna nazwa domeny pomaga wyróżnić się na tle konkurencji.

Gdzie zarejestrować domenę?

W SEOHOST oferujemy szeroki wybór domen w konkurencyjnych cenach. Z nami zarejestrujesz domeny takie jak .pl, .com.pl, .eu, .com, .net i wiele innych. Nasze ceny są przejrzyste i atrakcyjne, a proces rejestracji jest szybki i prosty.

Umożliwiamy rejestrację domeny z hostingiem, a także utrzymanie samej domeny wraz ze strefą DNS, abyś mógł np. delegować jej obsługę do zewnętrznego operatora. Ponadto, jak pokazaliśmy w osobnym artykule, rejestracja i utrzymanie domeny w SEOHOST jest naprawdę korzystne.

Top 6 rozszerzeń domenowych w Polsce

 1. .pl:
  najpopularniejsze rozszerzenie w Polsce, idealne dla firm i osób prywatnych działających na terenie kraju. Podkreśl lokalny charakter swojej firmy.
 2. .com.pl:
  alternatywa dla .pl, często wybierana przez polskie firmy chcące podkreślić swoją obecność w internecie. Domena .com.pl jest odpowiednikiem globalnej domeny .com, dedykowanej firmom działającym na rynku międzynarodowym (company), a w przypadku domeny .com.pl, na rynku polskim. 
 3. .eu:
  domena europejska, idealna dla firm działających na terenie Unii Europejskiej.
 4. .com:
  jedno z najbardziej rozpoznawalnych rozszerzeń na świecie, doskonałe dla firm o międzynarodowym zasięgu.
 5. Domeny regionalne,
  np. .szczecin.pl czy .warszawa.pl: idealny sposób na wyróżnienie swojego biznesu na lokalnym rynku, np. w Twoim mieście lub regionie, województwie. Otwierają możliwości zarejestrowania atrakcyjnej nazwy, niedostępnej z rozszerzeniami najwyższego poziomu, np. .pl 
 6. Nowe domeny globalne,
  np. .store czy .bar: chociaż ich popularność rośnie każdego dnia, są chętni wybieranymi rozszerzeniami z dwóch powodów: zapewniają dostęp do unikalnych nazw domen, niedostępnych np. z rozszerzeniem .pl oraz idealnie sprawdzają się w nowoczesnych projektach, także przy witrynach międzynarodowych, wielojęzycznych.

Polskie domeny regionalne i domeny funkcjonalne posiadają zakończenie .pl. np. .szczecin.pl czy też .com.pl lub .auto.pl, umożliwiając zarejestrowanie adresu dla witryny skierowanej na rynek w Polsce, a także ubranżowienie adresu lub wskazanie lokalizacji w nazwie.

Jak wybrać odpowiednią domenę?

Wybór domeny powinien być podyktowany charakterem Twojej działalności i grupą docelową. Zastanów się, czy Twoja domena ma przemawiać do lokalnych klientów, czy też do międzynarodowej publiczności.

Wybierz nazwę, która jest łatwa do zapamiętania i wymowy. Unikaj skomplikowanych skrótów i zbyt długich nazw.

Pamiętaj, że rejestracja to dopiero początek. Ważne jest również, aby odnowienie domeny było proste i ekonomiczne. W SEOHOST oferujemy atrakcyjne ceny odnowień, dzięki czemu możesz oszczędzać na utrzymaniu swojej domeny.

Twoja Domena - Twoja obecność w sieci Internet

Wybór odpowiedniej domeny to kluczowy krok w budowaniu Twojej obecności online. W SEOHOST zrozumiemy Twoje potrzeby i pomożemy Ci wybrać najlepszą domenę dla Twojej firmy. Pamiętaj o znaczeniu fraz kluczowych takich jak [tania domena, rejestracja domeny, tania domena hosting, przenieś domenę] w procesie wyboru. Twoja domena to nie tylko adres, ale przede wszystkim Twoja wizytówka w sieci, dlatego podejdź do tego zadania z rozwagą.

Zarejestruj tanio domenę internetową - przejdź do oferty rejestracji adresów WWW! 

Zostaw komentarz

Podobne wpisy