W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskuje model biznesowy związany z hostingiem reseller. Ale czym dokładnie jest hosting reseller i jak działa? Hosting reseller to osoba lub firma, która pełni rolę pośrednika między dostawcą hostingu (typową firmą hostingową lub właścicielem serwerów) a klientami końcowymi. Reseller hostingu nabywa większe zasoby serwerowe od dostawcy i następnie je odsprzedaje jako indywidualne pakiety lub usługi hostingowe dla swoich klientów. Nie posiada on własnej infrastruktury serwerowej. 

W tym artykule: 

Wprowadzenie do hostingu reseller

Taki model biznesowy jest atrakcyjną opcją dla osób, które chcą rozpocząć działalność w branży hostingowej, minimalizując jednocześnie początkowe koszty inwestycyjne.

Aby rozpocząć odsprzedaż hostingu internetowego, należy najpierw opracować solidny biznesplan i zbadać rynek w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania hostingowego dla sprzedawców. Następnie można skonfigurować oprogramowanie do zarządzania i przygotować się do obsługi klientów. Po tym można rozpocząć odsprzedaż przestrzeni hostingowej.

Nie każdy reseller hostingu jest od razu firmą hostingową. Wielu resellerów to firmy lub osoby, które rozszerzyły dotychczasową działalność o nowe usługi, np. agencja interaktywna projektująca strony internetowe, może być resellerem, oferując swoim klientom indywidualne pakiety hostingowe. 

Rola resellera hostingu jako pośrednik

Reseller hostingu odgrywa kluczową rolę jako pośrednik pomiędzy dostawcą hostingu a klientami. Dzięki swojej działalności reseller może dostarczać usługi hostingowe bez konieczności inwestowania we własną infrastrukturę serwerową.

Resellerzy są odpowiedzialni za zarządzanie kontami swoich klientów, udostępnianie im przestrzeni dyskowej, transferu danych, kont e-mail itp. Resellerzy hostingu często oferują również dodatkowe usługi, takie jak rejestracja domen, wsparcie techniczne i konfiguracja.

Zapewnienie zasobów serwerowych dla klientów

Jednym z głównych zadań resellera hostingu jest zapewnienie wystarczających zasobów serwerowych dla swoich klientów. Reseller kupuje od dostawcy hostingu pakiet zasobów serwerowych, który może obejmować przestrzeń dyskową, transfer danych, pamięć RAM, moc obliczeniową i inne parametry techniczne.

Następnie reseller dzieli te zasoby na mniejsze pakiety, które sprzedaje klientom. Dzięki temu klienci mają dostęp do niezbędnych zasobów do hostowania swoich stron internetowych, aplikacji lub sklepów internetowych.

Korzyści płynące z bycia resellerem hostingu

Bycie resellerem hostingu niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, jako reseller masz możliwość wykorzystania infrastruktury i zasobów serwerowych dostawcy hostingu, co pozwala Ci na oferowanie usług hostingowych bez konieczności inwestowania we własną infrastrukturę. Oznacza to mniejsze koszty startowe i większą elastyczność w dostosowywaniu oferty do potrzeb klientów.

Wybór odpowiedniego dostawcy hostingu

Kluczowym elementem sukcesu jako reseller hostingu jest wybór odpowiedniego dostawcy. Ważne jest, aby znaleźć renomowaną firmę hostingową, która oferuje nie tylko niezawodne usługi hostingowe, ale także wsparcie techniczne i narzędzia umożliwiające zarządzanie klientami i kontami hostingowymi. Jeden z takich dostawców to SEOHOST, który specjalizuje się w oferowaniu zaawansowanych rozwiązań hostingowych dla resellerów.

Jak agencja interaktywna może zarobić na byciu resellerem hostingu?

Dla agencji interaktywnych bycie resellerem hostingu stwarza unikalne możliwości generowania dodatkowych przychodów. Agencja może oferować usługi hostingowe wraz z projektowaniem stron internetowych lub tworzeniem aplikacji, co stanowi kompleksowe rozwiązanie dla klientów. Dodatkowo agencja może ustalać własne ceny usług hostingowych i zarządzać pakietami hostingowymi, co daje pełną kontrolę nad ofertą i elastyczność w dostosowywaniu jej do różnych potrzeb klientów. Zarówno dla agencji interaktywnej, jak i jej klientów, korzystne jest partnerstwo z niezawodnym dostawcą hostingu reseller, takim jak SEOHOST

Hosting Reseller NVMe w ofercie SEOHOST

SEOHOST oferuje usługi hostingowe o wysokiej jakości. Jesteśmy cenionym dostawcą hostingu reseller, który zapewnia nie tylko niezawodne zasoby serwerowe, ale także profesjonalne wsparcie techniczne i narzędzia do zarządzania kontami klientów.

Nasza oferta obejmuje Hosting Reseller NVMe, który charakteryzuje się szybkim dostępem do danych dzięki wykorzystaniu technologii NVMe. To idealne rozwiązanie dla resellerów hostingu, którzy chcą zapewnić swoim klientom wysoką wydajność i szybkość działania stron internetowych.

Najważniejsze cechy i funkcje oferty Hosting Reseller NVMe to:

 1. Szybkość i wydajność 
  Hosting Reseller NVMe jest co najmniej 7-krotnie szybszy od hostingu na dyskach SSD, dzięki wykorzystaniu technologii macierzy NVMe i silnika Lite Speed Web Server. Plugin Lite Speed Cache dodatkowo zwiększa szybkość ładowania stron.
 2. Wysoka jakość obsługi 
  Usługa oferuje pełne wsparcie techniczne i przyjazną pomoc, aby pomagać w rozwiązywaniu problemów i udzielać porad.
 3. Bezpieczeństwo 
  Hosting Reseller NVMe zapewnia ochronę przed atakami DDoS dzięki systemowi firewall i ochronie RADWARE. System Imunify 360 chroni przed różnymi rodzajami ataków, brute-force itp.
 4. Pełna redundancja i niezawodność 
  Centrum danych TIER III+ zapewnia pełną redundancję zasilania i sieci internetowej, co gwarantuje stabilność i dostępność usługi.
 5. Prostota i ułatwienia 
  Usługa oferuje wiele ułatwień, takich jak automatyczny instalator skryptów i aplikacji, dostęp do kopii zapasowych z poziomu panelu serwera oraz pełną zgodność z RODO.
 6. Możliwość własnego hostingu 
  Hosting Reseller NVMe pozwala na prowadzenie własnego hostingu dla agencji interaktywnych i przedsiębiorców, oferując wydzielone zasoby i oddzielone konta dla użytkowników.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy