Wybór pomiędzy generatorem logo AI a profesjonalnym grafikiem to świetne pytanie! Obie opcje mają swoje zalety, a najlepszy wybór zależy jak zwykle od Twoich konkretnych potrzeb i priorytetów. Wydawać by się mogło, że powszechna obecność AI sprawi, że ograniczymy nasze wybory narzędzi do pracy wyłącznie do tych, które pozyskamy za darmo i użyjemy samodzielnie. A co z generowaniem logo dla Twojej firmy czy projektu? Przyjrzyjmy się generatorom logo AI oraz pracy grafików. Zaczynamy!

W tym artykule: 

Generator logo AI czy zlecenie dla grafika? Darmowy hosting stron internetowych z ograniczeniami czy niezawodny hosting stron WWW i poczty e-mail z własną domeną internetową? Wybierz rozsądnie i pomyśl o przyszłości swojego projektu. Przeczytaj więcej o generatorach logo AI, a już teraz, zarejestruj szybki hosting NVME i domenę internetową z opcją taniego odnowienia i przedłużenia ważności. Wybierz SEOHOST.

Co to jest generator logo AI?

Generator logo AI to zwykłe narzędzie internetowe, które wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do tworzenia logo. Dzięki nim, nawet osoby bez doświadczenia w projektowaniu graficznym mogą szybko stworzyć profesjonalnie wyglądające logo. 

Generatory te analizują wprowadzone dane, takie jak nazwa firmy, branża i preferencje stylistyczne, aby zaproponować najlepsze projekty logo.

Czy mogę wygenerować logo za darmo i używać go?

W Internecie możemy znaleźć kilka typów podobnych aplikacji. Część z nich opiera się już na sztucznej inteligencji, która łączy generowanie obrazu oraz logotypu na żywo z edytorem, pozwalającym wprowadzić zmiany w projekcie, jak np. dostosowanie napisu, rozmiaru, itp. 

Inne generatory logo działają na zasadzie szablonów. Zbierają one wytyczne i dane wejściowe, takie jak preferencje stylistyczne, kolory, napisy, style, a następnie umieszczają je w gotowych szablonach, prezentując setki wzorów do pobrania.

Jeśli skorzystasz z dobrego generatora logo, otrzymasz dopracowane logo gotowe do użycia, które prawdopodobnie nie będzie wymagało ingerencji grafika. Oznacza to, że możesz wygenerować logo za darmo i używać go bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jednak zanim to zrobisz, warto zapoznać się z warunkami korzystania z wybranej aplikacji i postanowieniami licencji. Jeśli generator korzysta z gotowych elementów, może być konieczne wniesienie niewielkiej opłaty licencyjnej.

Generowanie logo z AI czy zlecenie dla profesjonalnego grafika? 

No dobrze, a co jeśli generator AI nie spełnia moich oczekiwań lub mam poważne zamiary wobec samego logo i dalszego rozwoju firmy i projektu? Teoretycznie decyzja o tym, co dalej też zależy od Ciebie, ale jeśli zacząłeś się zastanawiać nad tym, czy na pewno logo wygenerowanie przez AI to dobry kierunek myślenia, pozwól, że przedstawimy Ci wady i zalety obu rozwiązań:

Generator logo AI: zalety i wady

Korzystając z generatora logo AI, zazwyczaj zaczynasz od podania informacji o swojej marce, takich jak nazwa firmy, branża i preferencje dotyczące stylu. Następnie sztuczna inteligencja wykorzystuje te informacje do generowania różnych projektów logo. Możesz dodatkowo dostosować te projekty, dostosowując elementy, takie jak kolor, czcionka i ikony, aby lepiej dopasować je do tożsamości Twojej marki.

Plusy:

 1. Szybkość i prostota: Możesz stworzyć logo w ciągu kilku minut, bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania graficznego.
 2. Oszczędność: Generatory logo są znacznie tańszą alternatywą niż zlecenie projektu grafikowi.
 3. Wiele opcji: Do wyboru masz szeroki wachlarz szablonów, ikon i stylów, co pozwala na stworzenie logo idealnie dopasowanego do Twojej marki.
 4. Możliwość dostosowania: Większość generatorów pozwala na modyfikację wygenerowanych projektów, aby uzyskać idealny efekt.

Wady:

 1. Ograniczone dostosowywanie: edytowanie wygenerowanego tekstu może być trudne lub wymagać dodatkowych narzędzi.
 2. Obawy dotyczące wyjątkowości: projektom może brakować oryginalności ze względu na wykorzystanie wcześniej istniejących elementów.
 3. Problemy z symetrią i kształtem: grafika wygenerowana przez sztuczną inteligencję nie zawsze jest idealnie symetryczna lub zachowuje spójne kształty.
 4. Branding wykraczający poza logo: nie obejmuje księgi marki ani szczegółowego procesu projektowania.

Profesjonalny projektant graficzny: zalety i wady

Zatrudnienie profesjonalnego projektanta graficznego może zapewnić bardziej spersonalizowane i niepowtarzalne logo. Projektant może uwzględnić głębsze zrozumienie historii, wartości i docelowych odbiorców Twojej marki w procesie projektowania. Mogą również zapewnić kompleksową księgę marki, która jest cennym atutem w utrzymaniu spójności na różnych platformach i mediach.

Plusy:

 1. Wysoce spersonalizowane i wyjątkowe: wykwalifikowany projektant tworzy logo dostosowane do konkretnej wizji marki i docelowych odbiorców.
 2. Wiedza techniczna: zapewnia wizualne dopracowanie elementów projektu, takich jak tekst, kształty i symetria.
 3. Doświadczenie w zakresie brandingu: opracowuje księgę marki, która definiuje wykorzystanie Twojego logo w różnych mediach.
 4. Udoskonalony proces projektowania: podejście oparte na współpracy z poprawkami i informacjami zwrotnymi w celu uzyskania idealnego logo.

Wady:

 1. Kosztowne: zatrudnienie projektanta może być znacznie droższe niż korzystanie z narzędzia AI.
 2. Inwestycja czasowa: proces projektowania trwa dłużej niż w przypadku korzystania z generatora sztucznej inteligencji.
 3. Ograniczone opcje: możesz otrzymać mniej wstępnych koncepcji w porównaniu z szerokim zakresem sztucznej inteligencji.

Wartość w porównaniu z tradycyjnym projektowaniem graficznym

Choć AI w projektowaniu logo może oferować szybkość i niższe koszty, istotne jest zrozumienie, że takie logotypy mogą nie być tak unikalne ani dopracowane jak te stworzone przez doświadczonego grafika. Tradycyjne projektowanie oferuje indywidualne podejście, kreatywność i możliwość głębszej współpracy, co często przekłada się na wyższą jakość końcowego produktu.

Pliki wektorowe, zmiany projektów i dostosowanie kolorów są standardem w profesjonalnych usługach graficznych i często są potrzebne w długoterminowej perspektywie korzystania z logo. Dlatego, choć atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji w przypadku AI mogą kusić, warto rozważyć, czy oszczędności na etapie projektowania nie wpłyną negatywnie na percepcję marki w przyszłości.

Generator logo czy grafik: właściwy wybór dla Ciebie

Generatory logo AI są szybkie, ekonomiczne i mogą zapewnić szeroką gamę opcji projektowych w oparciu o wprowadzone dane. Są idealne dla start-upów lub małych firm, które potrzebują szybko stworzyć logo i mają napięty budżet. Jednak, jak wspomnieliśmy, nie zawsze dają one doskonałe projekty, a edycja wygenerowanego tekstu lub osiągnięcie pożądanej symetrii może czasami stanowić wyzwanie.

Z drugiej strony profesjonalni graficy wnoszą ludzki akcent do procesu projektowania. Potrafią dogłębnie zrozumieć historię, wartości i grupę docelową Twojej marki, a także stworzyć logo, które naprawdę reprezentuje Twoją markę. Mogą również zapewnić kompleksową księgę marki, która jest cennym nabytkiem w utrzymaniu spójności marki na różnych platformach i mediach. Jednak zatrudnienie profesjonalnego projektanta może być droższe i bardziej czasochłonne.

W całym tym procesie graficy też mogą korzystać z narzędzi AI, co może stworzyć jeszcze lepszą ofertę, atrakcyjną cenowo, z jednej strony łącząc prostotę i krótki czas oczekiwania, z opieką doświadczonego projektanta, który zadba o wykończenie naszego logo i jego wdrożenie w naszą markę.

Ostatecznie wybór między generatorem logo AI a profesjonalnym grafikiem zależy od Twoich konkretnych potrzeb, budżetu i harmonogramu. Wszystko polega na znalezieniu właściwej równowagi pomiędzy kosztami, czasem i jakością.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy