Zakładając firmę, chcemy otworzyć stronę firmową, sklep internetowy, a nawet prywatnie chcąc poprowadzić bloga, często zastanawiamy się gdzie zarejestrować najtańsze domeny. Do samego znalezienia odpowiadającej nam nazwy domeny i sprawdzenia, czy jest ona wolna, wystarczy nam pierwszy z brzegu rejestrator, natomiast kwestię samej rejestracji domeny należy głęboko rozważyć. W sieci znajdziemy wiele firm oferujących tanie domeny i ich rejestrację, ale do tego, z której z nich skorzystać wymagane jest odrobinę wiedzy, którą w tym artykule postaramy się Wam przekazać. Wybór właściwego rejestratora domeny jest kluczem do tego, by uniknąć później ewentualnych niespodzianek związanych z kosztami, czy problemów natury technicznej.

Do niedawna głównie firmy posiadały swoje strony internetowe, niestety czasy się zmieniają i obecnie mnóstwo osób zakłada nawet prywatne strony www, prowadzi blogi itp. Posiadanie własnej domeny internetowej i zarejestrowanie jej jest podstawowym wymogiem, który musimy spełnić by nasza strona zaistniała w sieci, do czego będzie potrzebny również odpowiedni hosting, ale to już inna kwestia. Na dzień dzisiejszy ponad 200 firm oferuje usługi związane z rejestracją domen, zatem jest w czym wybierać i nie jest to łatwe. Posiadanie stosownej wiedzy pomoże nam przebrnąć przez ten gąszcz ofert, odsiać ziarno od plew i znaleźć solidną firmę oferującą najtańsze domeny, niski koszt ich przedłużenia oraz przyjazny support otwarty na klienta.

Czym nas kuszą rejestratorzy, oferując najtańsze domeny?

Musimy być uważni, analizować oferty, czytać regulaminy (o czym poniżej), podczas gdy wielu rejestratorów domen internetowych kusi nas niskimi kosztami rejestracji. Jedną z ważniejszych kwestii, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest cena odnowienia domeny, przy czym warto przyjrzeć się też, czy ceny te podane są w wartości netto, czy brutto.

Uważajmy na promocje

Często szukając taniej domeny, natrafiamy na promocję, w której firma oferuje nam możliwość zarejestrowania jej za 0 zł. Promocja taka od razu przykuwa naszą uwagę, gdyż każdy z nas chce zaoszczędzić, jeśli ma ku temu okazję. Myślenie takie może nam przynieść więcej szkody niż pożytku, gdyż na to że w ten właśnie sposób zareagujemy liczy rejestrator, który sprytnie przygotowuje promocję.  Promocja ta ma jednak pewien haczyk. Haczykiem tym jest z reguły transfer, koszt przedłużenia domeny w kolejnym roku, lub połączenie obu. Przykładowo, jeżeli po darmowym pierwszym roku stwierdzamy jednak, że koszt przedłużenia jest zbyt wysoki, na co nie zwróciliśmy wcześniej uwagi, możemy się spotkać z kolejną niespodzianką.

Często w takich sytuacjach okazuje się, że by przenieść domenę do innego operatora musimy przedłużyć jej ważność o kolejny rok w tej firmie. Okazuje się przy tym, że mogliśmy uniknąć takich niespodzianek, po prostu czytając regulamin usługi (o konsekwencjach nieczytania regulaminu przeczytasz poniżej). W ten sposób wskutek naszego własnego niedbalstwa oferowane jako tanie domeny finalnie okazują się takimi nie być! To jednak zdarza się rzadko i w większości przypadków zarejestrowaną domenę można w dowolnym momencie przetransferować do innego dostawcy, który pobiera mniejsze opłaty za odnowienie.

Cena rejestracji a odnowienia

Rejestracja domen odbywa się na okres roku lub można dokonać opłaty za kilka lat z góry. Dokonując rejestracji, nieraz jesteśmy mile zaskoczeni cenami, okazuje się, że można zarejestrować domenę zupełnie za darmo na okres roku, a nawet 5 domen możemy mieć za darmo. U niektórych z nas pojawia się pytanie, czy są to naprawdę tak tanie domeny? Jaki oni mają interes w tym, żeby dawać nam coś za darmo?

Cel jest bardzo prosty- chodzi o skuszenie nas do skorzystania z oferty, by po darmowym okresie promocyjnym obciążyć nas kosztami przedłużenia domeny wyższymi nawet o 100 zł od konkurencji, która nie oferuje darmowych domen w pierwszym roku ich użytkowania. Wykorzystywany jest fakt, że niewielu z nas zastanawia się nad tym, jakie koszty poniesie po roku za przedłużenie domeny. Sytuacje te najczęściej dotyczą największych operatorów, którzy w ten właśnie sposób stali się najwięksi, mając środki na agresywną reklamę, mamiąc klienta pierwszym rokiem za darmo, by później naliczyć mu najwyższe ceny za przedłużenie.

Dlatego też, wybierając rejestratora i wykupując domenę, musimy sprawdzać obie ceny, gdyż cena rejestracji nie jest równa cenie odnowienia. Pozwoli to nam podjąć stosowną decyzję, której później nie będziemy żałowali, bo lepiej zapłacić przy pierwszej rejestracji 10 zł zamiast zera, a po roku 49 zł zamiast 149 zł.

gdzie_zarejestrowac_najtansze_domeny.jpg

Sposób na tanie domeny w transferze?

Przenoszenie domeny jest nieskomplikowane i bezpieczne dla niej samej, a dodatkowo może być wynagrodzone sporymi oszczędnościami. Ewentualny transfer domeny do innego usługodawcy nie ma wpływu na działanie strony oraz nie powoduje w nim przerw. Jedyną rzeczą, która się zmieni to niższa suma pieniędzy, które będziemy musieli wydać na jej odnowienie.

Transfer domeny jest szybkim i łatwym procesem- z reguły do przetransferowania domeny wystarczy kod AuthInfo, by uczynić to z poziomu panelu zarządzania domenami.

Zawsze czytaj regulamin

Jest to niezbędna czynność, gwarantująca nam pewność, ze zawarliśmy dobrą transakcję. Należy zapoznać się z nim celem dokładnego ustalenia okresu, na jaki zawarta jest usługa, gdyż niektórzy z rejestratorów zasłaniając się promocją (pierwszy rok funkcjonowania domeny za 0 zł), podpisują z nami umowy zamiast standardowo na rok, to aż na 2 lata. Tracimy na tym ogromnie, gdyż co prawda otrzymamy domenę na rok za 0 zł, natomiast za przedłużenie zapłacimy już 150 zł. Natomiast dostępnych jest wiele ofert gdzie za pierwszy rok, zapłacimy niecałe 10 zł, a za przedłużenie 40 złotych. Oszczędności można na tym przykładzie łatwo policzyć samemu.

Najtańsze domeny, ale czy bezpieczne?

Nawet najtańsze domeny gwarantują pełne bezpieczeństwo, cena nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Wszyscy rejestratorzy są akredytowanymi partnerami NASK, co daje gwarancję bezpieczeństwa domen. Jeżeli NASK wykryje nieprawidłowości w działaniu partnera, podejmie wobec niego odpowiednie kroki zaradcze, a jeżeli nie przyniesie to skutku, wówczas może przenieść domeny do innego rejestratora.

Tanie domeny to gorszy support?

Ostatnim, ale bardzo ważnym czynnikiem którym powinniśmy się kierować szukając firmy, której powierzymy rejestrację i obsługę naszych domen, jest jakość obsługi Klienta i jej dostępność. Warto tutaj sprawdzić godziny, w których firma obsługuje ewentualne zgłoszenia, jak szybko reaguje na zgłoszenia, czy i jak szybko odpowiada na e-maile. To z pozoru błahe kwestie, ale w przypadku problemów z domeną, może się okazać, że staną się one kluczowymi w sytuacji, kiedy liczy się dla nas każda minuta.

Sprawdź panel klienta, zastanawiając się gdzie zarejestrować domeny

Panel klienta to ważna kwestia zapewniająca nam komfort codziennego administrowania domenami. Pozwalająca sterować wszystkim intuicyjnie i na przykład za pomocą kilku kliknięć umożliwiająca zmianę danych who is, czy też ich całkowite ukrycie.

Podsumowując

Rozstrzygając, gdzie zarejestrować domeny większość z nas niestety rejestruje domeny u największych i najbardziej popularnych rejestratorów. Błędnie kojarzymy ich z niższymi cenami, gdyż oni właśnie doskonale wiedzą, dlaczego do nich trafiliśmy i kuszą nas darmowymi domenami nie informując ile po roku zapłacimy za ich przedłużenie. Pozostaje mieć nadzieję, że ten artykuł uświadomił Ci, gdzie zarejestrować najtańsze domeny, oraz co trzeba wiedzieć odnośnie rejestracji domen i ich operatorów.

Gdzie zarejestrować najtańsze domeny? Sprawdź koniecznie nasze usługi!

Za atrakcyjnością naszego serwisu rejestracji domen przemawia:

  • zarówno cena rejestracji domeny:

        – domena .pl 9,89 zł netto (12,16 zł brutto)

        – domena .eu 20 zł netto (24,60 zł brutto)

  • jak i najniższa cena odnowienia domeny :

        – domena .pl 40,20 zł netto (49,45 zł brutto)

        – domena .eu 39 zł netto (47,97 zł brutto)

  • możliwość odnawiania domeny na wiele lat
  • łatwa i szybka rejestracja domeny
  • prosta zmiana DNS domeny
  • darmowy serwer DNS – przekierujesz swoją domenę na dowolny serwer oraz ustawisz wszelkie potrzebne rekordy
  • intuicyjny panel klienta
  • zarządzanie danymi WHOIS – zyskujesz pełną kontrolę nad tym, jakie dane pojawiają się w bazach WHOIS
  • hurtowa wyszukiwarka domen – sprawdzisz dziesiątki domen w krótkim czasie
  • brak ukrytych promocji – nie stosujemy ukrytych promocji i zobowiązań do odnawiania.

Jesteśmy dynamicznie rozwijająca się marka istniejąca od ponad 10 lat, będącą bezpośrednim partnerem NASK. Zapewniamy najwyższy standard obsługi, odzwierciedlający się w bardzo dobrych opiniach o firmie.

Już wiesz zatem, gdzie zarejestrować najtańsze domeny? Sprawdź naszą pełną ofertę, w której znajdziesz odpowiedzi na wszelkie interesujące Cię zagadnienia związane z domenami.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy