Wtyczki mogą polepszyć działanie Twojej strony na CMS WordPress lub je pogorszyć. Zależy to od ich wyboru, m.in. na podstawie rzetelności i jakości pluginu oraz renomy autora. W dzisiejszym artykule przedstawimy 6 darmowych wtyczek, które pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż w WooCommerce, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności witryny.

W tym artykule:

Darmowe wtyczki WordPress – 6 najlepszych propozycji!

Chcesz zwiększyć sprzedaż w swojej firmie? W takim razie potrzebujesz bezpiecznej, wydajnej i zoptymalizowanej strony internetowej. Pomogą Ci w tym renomowane wtyczki. Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych pluginów.

1.Yoast SEO

yoast-seo.png

Zdj 1. Yoast SEO – jedna z najbardziej optymalnych wtyczek WordPress. Źródło: yoast.com/wordpress/plugins/seo/

Yoast SEO to narzędzie niezbędne dla każdego, kto pragnie zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Ta wtyczka oferuje intuicyjny interfejs, umożliwiający precyzyjne dostosowanie Twoich treści do wymagań SEO. Dzięki analizie fraz tematycznych Yoast SEO pomoże Ci w kreowaniu treści, które naturalnie odpowiadają potrzebom odbiorców oraz algorytmom wyszukiwarek. 

Ponadto usprawnia optymalizację meta danych i linków do treści wspierając tworzenie bardziej dostępnych i przyjaznych użytkownikowi treści. To narzędzie przekształca techniczne aspekty SEO w zrozumiałe i łatwe do zastosowania kroki, umożliwiając skuteczne i efektywne pozycjonowanie strony.

Zalety Yoast SEO:

 1. Intuicyjny interfejs użytkownika;
 2. Zaawansowana analiza treści SEO;
 3. Automatyczne sugestie do optymalizacji metadanych;
 4. Wsparcie w zakresie optymalizacji strukturalnej witryny;
 5. Regularne aktualizacje zgodne z najnowszymi trendami SEO.

Komu przyda się najbardziej:

Twórcom treści, właścicielom stron internetowych, specjalistom SEO.

2. Jetpack

jetpack.png

Zdj 2. Jetpack – dobre rozwiązanie w celu przyspieszenia witryny. Źródło: www.jetpack.com

Jetpack to wszechstronna wtyczka, która ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem, wydajnością i obrazem Twojej strony internetowej na WordPressie. Dzięki funkcjom zabezpieczającym (np. automatyczne kopie zapasowe i ochrona przed siłowymi atakami), możesz być spokojny o swoją witrynę. 

Jetpack znacząco przyczynia się do poprawy wydajności strony, oferując zaawansowane narzędzia do optymalizacji obrazów oraz ładowania treści. Jest to również doskonałe rozwiązanie pod kątem zwiększenia zaangażowania odbiorców, oferując statystyki witryny.

Zalety Jetpack:

 1. Wszechstronne funkcje bezpieczeństwa;
 2. Zaawansowane narzędzia do optymalizacji wydajności;
 3. Moduły zwiększające zaangażowanie użytkowników;
 4. Intuicyjne narzędzia do analizy statystyk witryny;
 5. Łatwość integracji z mediami społecznościowymi.

Komu przyda się najbardziej:

Administratorom stron i blogerom.

3. WP SuperCache

wp-supercache.png

Zdj 3. WP SuperCache – wtyczka mająca na celu zwiększenie prędkości ładowania witryny. Źródło: wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

WP SuperCache to ważna wtyczka dla każdego, kto dąży do zwiększenia prędkości ładowania swojej strony WordPress. Działa poprzez generowanie statycznych plików HTML z dynamicznej witryny WordPress, znacząco przyspieszając czas ładowania dla odwiedzających. Dzięki temu narzędziu możesz łatwo zarządzać cache'owaniem (to istotne zwłaszcza przy wysokim ruchu na stronie). WP SuperCache jest intuicyjny w użyciu i oferuje różne opcje cache'owania, dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej witryny.

Zalety WP SuperCache:

 1. Znaczne przyspieszenie czasu ładowania strony;
 2. Łatwość konfiguracji i zarządzania;
 3. Różnorodność opcji cache'owania;
 4. Poprawa wydajności SEO;
 5. Kompatybilność z większością wtyczek WordPress.

Komu przyda się najbardziej:

Właścicielom stron z wysokim ruchem, twórcom stron internetowych, specjalistom SEO.

4. Redirect 404 to 301

redirect.png

Zdj 4. Wtyczka redirect 404 to 301 – do sprawnych przekierowań. Źródło: wordpress.org/plugins/404-to-301/

Wtyczka Redirect 404 to 301 to niezawodne narzędzie dla Twojej witryny WordPress, umożliwiające efektywne zarządzanie błędami 404. Jej główną funkcją jest przekierowywanie nieistniejących stron (błędy 404) na dowolny inny adres URL, standardowo na główną stronę (301). Dzięki temu unikasz utraty ruchu na stronie i potencjalnego negatywnego wpływu na pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Ta wtyczka jest szczególnie przydatna w przypadku reorganizacji treści lub przenoszenia strony na nowy adres.

Zalety Redirect 404 to 301:

 1. Automatyczne przekierowania poprawiające doświadczenie użytkownika;
 2. Poprawa pozycjonowania strony przez minimalizację błędów 404;
 3. Łatwość konfiguracji i zarządzania;
 4. Możliwość śledzenia i monitorowania błędów 404;
 5. Redukcja negatywnego wpływu na SEO przy zmianie struktury strony.

Komu przyda się najbardziej:

Właścicielom stron przeprowadzającym reorganizację, administratorom stron, specjalistom SEO.

5. Really Simple SSL

really-simple-ssl.png

Zdj 5. Really Simple SSL – wtyczka pomocna we wdrożeniu SSL. Źródło: wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/

Really Simple SSL automatycznie konfiguruje Twoją stronę przez protokół HTTPS, używając certyfikatu SSL. Proces ten jest nieskomplikowany i odbywa się bez potrzeby ingerencji w kod strony. Really Simple SSL zapewnia, że wszystkie Twoje zasoby są ładowane przez bezpieczne połączenie, minimalizując ryzyko ataków i zwiększając zaufanie użytkowników. To szczególnie ważne w kontekście przepisów dotyczących ochrony danych i wymagań SEO. Prostota i skuteczność tej wtyczki czynią ją idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie szybko i bezproblemowo zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny.

Zalety Really Simple SSL:

 1. Łatwa i szybka konfiguracja SSL;
 2. Automatyczne przekierowanie do HTTPS;
 3. Poprawa bezpieczeństwa i zaufania użytkowników;
 4. Wspieranie pozycjonowania w wyszukiwarkach;
 5. Kompatybilność z większością motywów i wtyczek WordPress.

Komu przyda się najbardziej:

Administratorom stron, właścicielom sklepów internetowych, osobom dbającym o zabezpieczenie strony.

6. Contact Form 7

contact-form-7.png

Zdj 6. Contact Form 7 – plugin idealny do tworzenia formularzy kontaktowych. Źródło: wordpress.org/plugins/contact-form-7/

Contact Form 7 to jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPress, umożliwiająca tworzenie niestandardowych formularzy kontaktowych. Jej główną cechą jest elastyczność i łatwość dostosowania do indywidualnych potrzeb Twojej witryny. Dzięki Contact Form 7 możesz tworzyć różnorodne formularze – od prostych zapytań po bardziej złożone ankiety. Wtyczka ta oferuje również integrację z innymi popularnymi narzędziami, jak Akismet czy CAPTCHA, zwiększając tym samym bezpieczeństwo przed spamem i niechcianymi wiadomościami.

Zalety Contact Form 7:

 1. Wysoka elastyczność i możliwość dostosowania;
 2. Wsparcie dla różnorodnych rodzajów formularzy;
 3. Integracja z zabezpieczeniami przed spamem;
 4. Prostota w konfiguracji i użytkowaniu;
 5. Szeroka kompatybilność z innymi wtyczkami WordPress.

Komu przyda się najbardziej:

Właścicielom stron, deweloperom, osobom chcącym usprawnić komunikację z Klientami.

Rozwój Twojej strony na WordPressie wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi oraz… wydajnego hostingu. Dlatego nie czekaj i sprawdź ofertę SeoHost.pl. Jeśli masz pytania – zachęcamy do kontaktu z naszą ekipą  na bok@seohost.pl !Darmowe wtyczki WordPress – FAQ

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat darmowych wtyczek WordPress?

1. Czy darmowe wtyczki WordPress są bezpieczne?

Darmowe wtyczki z repozytorium WordPress są zazwyczaj bezpieczne, ponieważ przechodzą proces weryfikacji, zanim zostaną opublikowane. Ważne jest, aby sprawdzić opinie użytkowników, datę ostatniej aktualizacji i wsparcie dewelopera. Regularne aktualizacje i aktywne wsparcie są dobrym znakiem, świadczącym o dbałości o bezpieczeństwo i funkcjonalność wtyczki. Pamiętaj, aby unikać instalacji wtyczek z nieznanych źródeł, gdyż mogą one zawierać szkodliwe oprogramowanie.

2. Jak wybrać najlepszą darmową wtyczkę dla mojej strony?

Wybór odpowiedniej wtyczki zależy od Twoich specyficznych potrzeb i celów. Przede wszystkim zidentyfikuj funkcjonalność, której potrzebujesz, a następnie poszukaj wtyczek, które ją oferują. Zwróć uwagę na oceny użytkowników, liczbę aktywnych instalacji oraz opinie w społeczności WordPress.

3. Czy darmowe wtyczki mogą spowolnić moją stronę?

Tak, niektóre wtyczki mogą wpływać na szybkość ładowania strony, zwłaszcza te źle zoptymalizowane lub zawierające zbędne funkcje. Aby uniknąć spadków wydajności, ogranicz liczbę instalowanych wtyczek do niezbędnego minimum. Regularnie aktualizuj pluginy i monitoruj szybkość strony, korzystając np. z Google PageSpeed Insights.

4. Jak mogę uzyskać wsparcie dla darmowej wtyczki?

Wsparcie dla darmowych wtyczek jest zazwyczaj oferowane przez społeczność użytkowników i deweloperów na forach WordPress. Możesz też znaleźć pomoc w sekcji FAQ wtyczki lub jej dokumentacji. Warto dodatkowo sprawdzić, czy deweloper wtyczki oferuje płatne wsparcie lub dodatkowe usługi, które mogą obejmować bardziej zaawansowaną pomoc techniczną. Skuteczność wsparcia zależy od aktywności i zaangażowania społeczności wokół danej wtyczki.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy