Czekanie dobiegło końca i WordPress 6.3 jest już dostępny. W cyfrowym świecie każda nowa aktualizacja WordPressa spotyka się z wielkim oczekiwaniem i ta wersja nie jest wyjątkiem. W tym artykule przyjrzymy się innowacjom i ulepszeniom, które wprowadza WordPress 6.3 – wersja, która obiecuje zrewolucjonizować sposób zarządzania treściami w Internecie.

W rtm artykule:

WordPress 6.3 wprowadza znaczące ulepszenia w edytorze Gutenberg, dostępności, wydajności, oraz kończy wsparcie dla PHP 5. To ponad 170 aktualizacji, lepsza wydajność i liczne ulepszenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości WordPress 6.3 i kolejnych wersji, zalecamy rejestrację usług hostingowych SEOHOST, które zapewniają zoptymalizowaną i bezpieczną platformę, idealną dla nowoczesnych witryn WordPress.

Innowacje w Gutenbergu: Serce edytora WordPress 

Gutenberg, natywny edytor WordPress, zasługuje na szczególną uwagę w tej aktualizacji. Udoskonalenia skupiają się na wydajności i elastyczności projektu, a znaczące zmiany obejmują:

 1. Odnawianie bloków wielokrotnego użytku:
  zwane teraz wzorcami, zapewniają lepszą synchronizację i ponowne wykorzystanie w różnych witrynach. 
 2. Paleta szybkich poleceń:
  umożliwia dostęp do określonych szablonów i ustawień edytora za pomocą prostych skrótów klawiaturowych, przyspieszając pracę.
 3. Zaawansowane narzędzia projektowe:
  Dodano opcje, które wzbogacają wszechstronność projektów, zapewniając dostęp do wszystkiego z poziomu edytora.

Postępy w zakresie dostępności i wydajności 

WordPress 6.3 przenosi dostępność funkcji i narzędzi na nowy poziom dzięki ponad 50 ulepszeniom platformy. Obejmują one:

 1. Ulepszenia etykietowania i nawigacji:
  Optymalizacje nawigacji za pomocą klawiatury i rewizja hierarchii nagłówków.
 2. Poprawiona wydajność:
  ładowanie witryny jest szybsze dzięki optymalizacji rozdzielczości szablonów i leniwemu ładowaniu obrazów.

Koniec wsparcia dla PHP 5 

To wydanie oznacza koniec wsparcia dla PHP 5, wzywając użytkowników do aktualizacji do PHP 7 lub nowszej. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania kompatybilności i bezpieczeństwa witryny.

 • Zwróć uwagę, że sam CMS WordPress działa dla PHP w wersji 7.0 i wyższej, ale niektóre wtyczki i narzędzia, mogą wymagać już instalacji i korzystania z nowych wersji PHP, jak 8.0 i wyżej. Zaktualizuj PHP w panelu DirectAdmin.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że WordPress poprawił kompatybilność WordPressa z PHP 8.0, 8.1 i 8.2.

WordPress 6.3 - spojrzenie w przyszłość popularnego CMS-a

Świętując pojawienie się WordPressa 6.3, społeczność już oczekuje przyszłych wersji, obiecując więcej innowacji i ulepszeń. Wersja 6.3 to nie tylko krok naprzód, ale także okno na przyszłość zarządzania treścią internetową.

Główne cechy WordPressa w wersji 6.3

 1. Wydajność:
  ponad 170 aktualizacji poprawiających szybkość i wydajność witryny.
 2. Rozszerzony edytor stron:
  zawiera ulepszenia nawigacji, edycji i możliwości podglądu motywów w blokach.
 3. Nowe bloki projektowe i narzędzia:
  Wprowadzenie bloków szczegółów i ulepszenia w zarządzaniu obrazami i tekstem.
 4. Poprawiona użyteczność:
  aktualizacje paska narzędzi, elementy sterujące odstępami i nowy obszar do zarządzania wzorami.

Wnioski i dalsze kroki w obszarze wyboru WordPress 6.3

WordPress 6.3 to krok naprzód w kierunku bardziej intuicyjnego, dostępnego i wydajnego tworzenia stron internetowych. Z nowymi narzędziami, ulepszonym edytorem i lepszą wydajnością, ta wersja zapewnia użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia w tworzeniu i zarządzaniu treścią online. Zachęcamy do aktualizacji i eksploracji nowych możliwości, jakie oferuje WordPress 6.3.

Nadszedł czas, aby poznać te nowe funkcje i zacząć cieszyć się korzyściami, jakie oferuje WordPress 6.3. Nie wahaj się, skorzystaj z szybkiego i prostego instalatora CMS w panelu DirectAdmin.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy