Wydajny hosting sprawi, że Twoja strona internetowa będzie użyteczna i przyjazna dla potencjalnych klientów. To fundament strategii SXO (SEO + UX) Twojej witryny. Dzięki współpracy z renomowanym dostawcą hostingowym nie będziesz miał problemów z wydajnością serwisu oraz jego dostępnością. Przeczytaj więcej i dowiedz się istotnych szczegółów na temat wyboru hostingu!

W tym artykule:

Dlaczego potrzebujesz wydajnego hostingu WordPress?

Wybierając wydajny hosting WordPress, inwestujesz w stabilność i szybkość swojej strony. Jest to decydujące pod kątem utrzymania zainteresowania użytkowników i poprawy pozycji w wyszukiwarkach.

efekty-wydajnego-hostingu.png

Zdj 1. Efekty wydajnego hostingu. Źródło: pagespeed.web.dev.

Dodatkowo solidny hosting gwarantuje lepszą ochronę przed atakami cybernetycznymi, zapewniając bezpieczeństwo Twoich danych i danych użytkowników.

Dobry hosting oferuje także skalowalność, umożliwiającą łatwe dostosowanie zasobów do rosnących potrzeb Twojej strony. Pozwala to na płynne zarządzanie ruchem w sieci bez ryzyka przeciążenia serwera.

Pamiętaj, że wybór hostingu to nie tylko kwestia przechowywania danych, ale kompleksowe rozwiązanie wpływające na ogólną funkcjonalność i sukces Twojej witryny internetowej.

Hosting WordPress – jak zwiększyć jego wydajność? [5 tricków]

Najlepsze sposoby na zwiększenie wydajności hostingu WordPress:

1. Zaawansowana optymalizacja bazy danych
– skup się na usuwaniu zbędnych danych (np. stare edycje postów, niepotrzebne komentarze czy tymczasowe informacje, które nie są już potrzebne). Dzięki temu zredukujesz rozmiar bazy. Przełoży się to na lepszą wydajność witryny.

2. Wykorzystanie sieci dostarczania treści (CDN)
– sieć CDN przechowuje statyczne pliki Twojej strony (jak obrazy, CSS, JavaScript) na serwerach rozmieszczonych na całym świecie. Pozwala to na szybsze dostarczanie treści użytkownikom, niezależnie od ich lokalizacji geograficznej. Implementacja CDN może znacząco przyspieszyć ładowanie Twojej strony, odciążając jednocześnie Twój główny serwer.

3. Lazy Loading obrazów i filmów
– Lazy Loading to technika, która polega na ładowaniu obrazów i filmów tylko wtedy, gdy są one bliskie wyświetlenia na ekranie użytkownika. Początkowe ładowanie strony jest wówczas mocno przyspieszone, ponieważ nie wszystkie media są ładowane jednocześnie. Wdrożenie tej techniki okazuje się stosunkowo proste dzięki dostępnym wtyczkom (np. a3 Lazy Load lub LazyLoad by WP Rocket).

4. Wdrożenie HTTP/2 i HTTPS
– protokół HTTP/2 zapewnia efektywniejsze i szybsze ładowanie stron dzięki lepszemu zarządzaniu wieloma jednoczesnymi połączeniami. Połączenie HTTP/2 z HTTPS dodatkowo poprawia bezpieczeństwo i często jest rekomendowane przez wyszukiwarki. Przejście na HTTP/2 wymaga serwera, który go obsługuje, oraz certyfikatu SSL.

prawidlowo-zabezpieczona-www.png

Zdj 2. Prawidłowo zabezpieczony serwis WWW. Źródło: www.seohost.pl

5. Dostosowanie ustawień serwera
– optymalizacja konfiguracji serwera, na przykład przez dostosowanie ustawień PHP, jak pamięć i czas wykonania, może znacząco poprawić wydajność. Sprawdź, czy Twoje ustawienia PHP są odpowiednie dla Twojej witryny i obciążenia, jakiego doświadcza. W niektórych przypadkach zwiększenie limitu pamięci PHP lub czasu wykonania może sprawić, że strona będzie działać szybciej i stabilniej.

Kto powinien szczególnie zainwestować w wydajny hosting WordPress?

Wydajny hosting WordPress jest doskonałym rozwiązaniem dla m.in.:

 1. Sklepów internetowych
  – szybkie ładowanie strony okazuje się niezbędne pod kątem utrzymania klientów i zwiększenia sprzedaży (optymalizacja wydajności jest istotna w przypadku dużej liczby produktów i wysokiego ruchu na stronie);
 2. Stron z dużym ruchem
  – witryny przyciągające dużą liczbę odwiedzających wymagają hostingów, które mogą sprostać zwiększonemu obciążeniu, zapewniając stabilność i szybkość działania;
 3. Firm posiadających wiele witryn
  – zarządzanie wieloma witrynami z jednego wydajnego hostingu upraszcza procesy techniczne i administracyjne, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność każdej z nich;
 4. Blogerów z dużą bazą subskrybentów
  – dla stron generujących duży ruch, często aktualizowanych, wydajny hosting zapewnia szybkość ładowania i niezawodność (to ważne w zakresie utrzymania zaangażowania odbiorców);
 5. Stron wymagających zaawansowanych funkcji
  – witryny korzystające z zaawansowanych wtyczek, niestandardowych motywów lub integracji z zewnętrznymi usługami powinny stosować wydajny hosting, gwarantujący odpowiednie zasoby i wsparcie techniczne dla konkretnych funkcjonalności.

Gdzie kupić wydajny hosting WordPress?

Wydajny hosting WordPress kupisz u lidera branżowego – SeoHost.pl.

Oferujemy specjalistyczne rozwiązania hostingowe idealnie dopasowane do potrzeb stron opartych na WordPressie. Nasza infrastruktura hostingowa jest zoptymalizowana specjalnie pod kątem WordPressa zapewniając Twojej witrynie szybkie ładowanie i stabilne działanie. Dbamy o to, aby serwery były skonfigurowane w sposób gwarantujący optymalną wydajność Twojej strony.

oferta-wydajnego-hostingu-seohost.png

Zdj 3. Oferta szybkiego hostingu SEO w SeoHost. Źródło: seohost.pl/hosting-seo

W SeoHost.pl kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo. Oferujemy zintegrowane rozwiązania zabezpieczające, które chronią Twoją stronę przed zagrożeniami cyfrowymi. To zwiększa nie tylko bezpieczeństwo Twojej witryny, ale również buduje jej wiarygodność w oczach odwiedzających i wyszukiwarek.

W SeoHost.pl każdy klient jest dla nas ważny, dlatego zapewniamy indywidualne podejście i dostosowujemy nasze usługi do konkretnych potrzeb i wymagań Twojej strony.

Hosting WordPress – FAQ

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat hostingu WordPress.

1. Czym różni się hosting WordPress od zwykłego hostingu?

Hosting WordPress jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem tej platformy, oferując funkcje i zasoby dostosowane do specyficznych wymagań WordPressa. Obejmuje to m.in. ustawienia serwera, zabezpieczenia i wsparcie techniczne, które są dostosowane do specyfiki WordPressa. Taki hosting zapewnia lepszą wydajność, szybkość ładowania stron i ogólną stabilność działania Twojej witryny.

2. Jakie znaczenie ma wersja PHP w hostingu WordPress?

Wersja PHP ma znaczący wpływ na wydajność Twojej witryny WordPress. Nowoczesne wersje PHP, np. PHP 7.4 czy PHP 8.0, oferują znacznie lepszą szybkość i bezpieczeństwo niż starsze wersje.

3. Czy wydajny hosting WordPress wpływa na SEO?

Wydajny hosting WordPress ma pozytywny wpływ na SEO Twojej strony. Szybkość ładowania strony (tzw. page speed) jest jednym z ponad 200 znanych czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji w wynikach SERP. Hosting, zapewniający szybkie ładowanie i wysoką dostępność strony, przyczynia się do lepszej widoczności Twojej witryny w wyszukiwarkach.

4. Jak często należy aktualizować WordPress i dlaczego jest to ważne?

Regularne aktualizacje WordPressa są istotne dla bezpieczeństwa, wydajności i stabilności Twojej strony. Każda aktualizacja przynosi poprawki bezpieczeństwa, nowe funkcje oraz optymalizacje, które mogą znacząco wpłynąć na działanie witryny.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy