Strony WWW:
Nowe strony WWW dzisiaj:
Dlaczego warto migrować do SEOHOST? Czytaj więcej
Redakcja SEOHOST.pl
Redakcja SEOHOST.pl
30 Czerwca 2020
2 minuty

Włączanie wyświetlania błędów PHP na serwerze WWW

Czasami może się zdarzyć, że tworząc swoją stronę zawierającą PHP, coś nie działa po przeniesieniu, poprawkach albo zmianie PHP i zamiast treści jest po prostu pusta strona. Może to być spowodowane przez błędy PHP na stronie, przy wyłączonym ich wyświetlaniu. Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób ustawić wyświetlanie błędów PHP z poziomu DirectAdmin, co pomoże je zlokalizować i usunąć.

Wideo Instrukcja 

Kliknij w link aby zapoznać się z materiałem filmowym jak włączyć wyświetalnie błędów na serwerze WWW w panelu DirectAdmin 

Logowanie do DirectAdmin

Aby ustawić wyświetlanie błędów dla PHP, należy zalogować się do swojego Panelu DirectAdmin. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj punkt 1. tego poradnika.

Wybranie domeny

Po zalogowaniu z listy wybierz domenę, na której chcesz włączyć wyświetlanie błędów. W naszym poradniku posłużymy się domeną nazwa-domeny.pl .

Wybór domeny

Ustawianie wyświetlania błędów PHP

W tym momencie znajdujesz się w Panelu kontrolnym swojej domeny oraz serwera. Teraz musisz z sekcji "Dodatkowe funkcje" wybrać "Konfiguracja PHP".

Konfiguracja PHP

Zobaczysz ekran wyboru aktywnej wersji PHP. W naszej sytuacji PHP wybraliśmy i chcemy jedynie włączyć wyświetlanie błędów, dlatego od razu wchodzimy w edycję parametrów, klikając w koło zębate w kolumnie "Opcje".

Ekran wyboru wersji PHP

W tym miejscu pojawia się spis parametrów związanych z daną wersją PHP oraz domeną. Widoczne tu ustawienia będą wprowadzone tylko dla wybranej wcześniej domeny. Teraz musimy odnaleźć linijkę "display_errors" i zmienić "Off" na "On". Na koniec klikamy "Zapisz".

Włączenie wyświetlania błędów PHP

Podsumowanie

W tym artykule poznałeś, jak działa ustawianie wyświetlania błędów dla PHP oraz wiesz, jak wygląda pole do ustawiania parametrów PHP. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co oznaczają poszczególne punkty, zapraszam Cię do zapoznania się z punktem 3. naszego poradnika na temat zmiany wersji PHP.

Czy udało Ci się rozwiązać problem?
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?