Włączanie wyświetlania błędów PHP na serwerze WWW

Czasami może się zdarzyć, że tworząc swoją stronę zawierającą PHP coś nie działa po przeniesieniu, poprawkach albo zmianie PHP i zamiast treści jest po prostu pusta strona. Może to być spowodowane przez błędy PHP na stronie, przy wyłączonym ich wyświetlaniu. Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób ustawić wyświetlanie błędów PHP z poziomu Direct Admin, co pomoże je zlokalizować i usunąć.

Logowanie do Direct Admin

Aby ustawić wyświetlanie błędów dla PHP, należy zalogować się do swojego Panelu Direct Admin. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj punkt 1. tego poradnika.

Wybranie domeny

W tym momencie, na ekranie pojawi się pole wyboru domeny, której ustawienia chcemy zmienić. Na naszym przykładzie, posłużymy się domeną nazwa-domeny.pl .

wlaczanie_wyswietlania_bledow_php_na_serwerze_www_1.png

Ustawianie wyświetlania błędów PHP

W tym momencie znajdujesz się w Panelu kontrolnym swojej domeny oraz serwera. Teraz musisz z sekcji "Ustawienia Zaawansowane" wybrać "Konfiguracja PHP".

wlaczanie_wyswietlania_bledow_php_na_serwerze_www_2.png

Teraz pojawi się pole wyboru wersji PHP. W naszej sytuacji, PHP wybraliśmy i chcemy jedynie włączyć wyświetlanie błędów, dlatego od razu wybieramy "Edytuj Parametry", które znajduje się w linijce związanej z Twoją wersją PHP.

wlaczanie_wyswietlania_bledow_php_na_serwerze_www_3.png

W tym miejscu pojawia się spis parametrów związanych z daną wersją PHP oraz domeną. Widoczne tu ustawienia będą wprowadzone tylko dla wybranej wcześniej domeny. Teraz musimy odnaleźć linijkę "display_errors" i zmienić "Off" na "On". Na koniec klikamy "Zapisz".

wlaczanie_wyswietlania_bledow_php_na_serwerze_www_4.png

Podsumowanie

W tym artykule poznałeś, jak działa ustawianie wyświetlania błędów dla PHP oraz wiesz jak wygląda pole do ustawiania parametrów PHP. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co oznaczają poszczególne punkty, zapraszam Cię do zapoznania się z punktem 3. naszego poradnika na temat zmiany wersji PHP.