Serwery SEO posiadają zautomatyzowany proces tworzenia własnych DNS i odpowiednich rekordów dla nich, więcej na ten temat znajdziesz tutaj. Jeśli posiadasz hosting SSD NVMe lub Reseller z naszej oferty, konieczne będzie wykonanie dodatkowych operacji, aby własne DNS działały poprawnie.

Konieczne jest zalogowanie się do DirectAdmin. Link do logowania znajdziesz w mailu wysłanym po założeniu serwera lub w panelu klienta w szczegółach danego serwera.
W razie potrzeby można dokonać resetu hasła do serwera, w panelu klienta, wiadomość z nowym hasłem i pozostałymi danymi przyjdzie na adres email przypisany do konta.

Po zalogowaniu wybierz domenę, dla której chce utworzyć własne DNS.

DirectAdmin - wybór domeny

Następnie przejdź do Zarządzaj -> Zarządzanie DNS.

DirectAdmin - Zarządzanie DNS

Zobaczysz aktualną strefę DNS dla domeny, kliknij od razu na "Dodaj rekord" u góry strony. Aby domena działa poprawnie z serwera u nas, należy dodać rekordy A oraz rekordy NS.

Rekordy, które należy dodać:

  • Rekordy A:
   • ns1 kierujący na IP 188.210.221.52
   • ns1 kierujący na IP 185.200.47.250
   • ns2 kierujący na IP 188.210.223.253
   • ns2 kierujący na IP 188.210.221.79
  • Rekordy NS (kropki na końcu rekordów są wymagane):
   • nazwa-domeny.com.pl. o wartości ns1.nazwa-domeny.com.pl.
   • nazwa-domeny.com.pl. o wartości ns2.nazwa-domeny.com.pl.

Poniżej przykłady rekordów, jakie należy dodać, pozostałe należy dodać analogicznie.

Konfiguracja strefy DNS - rekordy A

Konfiguracja strefy DNS - rekord NS

Po dodaniu nowych rekordów konieczne jest usunięcie domyślnych rekordów NS ze strefy DNS. Oznaczone rekordy trzeba zaznaczyć po lewej stronie i kliknąć "usuń".

Konfiguracja strefy DNS - usunięcie domyślnych rekordówGotowa strefa powinna wyglądać podobnie do tej poniżej. Zaznaczone są nowo wprowadzone rekordy.

Gotowa strefa DNS

Teraz możesz przejść do panelu klienta i stworzyć DNS z podanymi wcześniej IP, w konfiguracji domeny. Pomoc w tym zakresie znajdziesz w innym tekście na naszej stronie. Jeśli domena jest zarejestrowana u innego rejestratora, odpowiednie serwery DNS tworzy się w panelu danego rejestratora.