Jak założyć nową bazę danych MySQL

Bazy danych wykorzystuje się najczęściej do przechowywania danych stron internetowych, jednak mają też szereg innych zastosowań. Z tego tekstu dowiesz się, jak założyć, nową, pustą bazę danych na serwerze z DirectAdmin.

Logowanie do DirectAdmin 

Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, jest logowanie do konta DirectAdmin. Jeśli masz z tym kłopot, zapoznaj się z innym naszym poradnikiem pod tym adresem.

Tworzenie nowej bazy MySQL

Po zalogowaniu wybierz dowolną domenę z listy dostępnych na koncie lub pomiń ten krok, jeśli na serwerze masz jedną domenę. Przejdź do opcji "Zarządzanie MySQL" w sekcji "Twoje konto".

jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql.PNG

Nastęnie po lewej stronie, u góry znajdziesz opcję "Utwórz nową bazę danych". Kliknij w nią.
jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql_2.PNG

Tutaj zobaczysz formularz tworzenia nowej bazy danych. Należy uzupełnić nazwę bazy danych, użytkownika i hasło. Nazwa bazy danych i użytkownik, zawsze będą zaczynały się od Twojego loginu.

jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql_3.PNGPo uzupełnieniu danych, kliknij "Utwórz" po prawej stronie u dołu formularza.

jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql_4.PNG

I gotowe. Po utworzeniu na ekranie wyświetlą się dane do bazy danych MySQL, która właśnie została utworzona. Można dzięki temu, np. skopiować do wykorzystania w późniejszym terminie.

jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql_5.PNG

Aby wrócić do "Zarządzanie MySQL" kliknij "Tutaj" zaraz pod danymi do bazy. Zobaczysz wtedy listę baz danych na serwerze, z nową pozycją.

jak_zalozyc_nowa_baze_danych_mysql_6.PNG

Podsumowanie

Jak widać na powyższym przykładzie, tworzenie baz danych MySQL nie jest skomplikowane, a jest to ważna kwestia przy obsłudze hostingu. Na naszych serwerach nie ma limitu na ilość baz danych na jednym koncie, więc można zakładać nowe bazy kiedy tylko są potrzebne.