Przekierowanie domeny na adres IP jest przydatne w sytuacji, kiedy posiadasz serwer dedykowany lub serwer VPS i chcesz skierować domenę właśnie na ten serwer. Przekierowanie domeny na adres IP możesz skonfigurować w panelu klienta, więc pierwszym krokiem będzie zalogowanie się do panelu klienta.

Logowanie do panelu klienta

Logowanie przedstawione jest w tym artykule.

Jak przekierować domenę na adres IP

Aby przekierować domenę na konkretny adres IP, należy po zalogowaniu wejść w listę Twoich domen.

jak-przekierowac-domene-na-adres-ip-1.png

Następnie należy wejść w konfigurację domeny, którą chcesz przekierować na adres IP.

jak-przekierowac-domene-na-adres-ip-2.png

Tutaj przejdź do sekcji "Ustawienia DNS", z listy wybierz typ przekierowania: "Przekierowanie IP". W pole poniżej wpisz adres IP, na jaki chcesz przekierować domenę i kliknij "Zapisz".

jak-przekierowac-domene-na-adres-ip-3.png

Przekierowanie domeny na adres IP utworzy strefę DNS, dzięki której można edytować rekordy DNS domeny. Edycja strefy DNS jest przedstawiona w innym poradniku, znajdziesz go tutaj. Po przeładowaniu strony Twoim oczom powinien ukazać się zielony komunikat o powodzeniu operacji.

jak-przekierowac-domene-na-adres-ip-4.png

Podsumowanie

Przekierowanie IP zajmuje dosłownie kilka chwil, a pozwala skierować domenę na serwer VPS lub serwer dedykowany, ale też na usługi takie jak blogger. W większości przypadków, przy przekierowaniu na IP zmieniane są w tle serwery DNS domeny, co sprawia, że to przekierowanie zaczyna działać w ciągu 24 godzin od zmiany, taki jest czas propagacji zmian serwerów DNS.