29Sie, 2016
0Komentarze

Co to jest hosting reseller ?

Hosting Reseller jest nowoczesnym rozwiązaniem dla agencji, webmasterów i osób zarządzających dużą ilością domen internetowych, stron www lub poczt e-mail, chcących zaoferować usługi hostingowe swoim klientom. Odsprzedaż usług hostingowych to dobry pomysł na biznes, który pozwala go rozwinąć i wzbogacić ofertę.
Osoby niebędące przedsiębiorcami również zyskają na tym rozwiązaniu, jeśli posiadają wiele domen i stron internetowych, zapewniając im bezpieczeństwo. W tym artykule postaramy się przekazać Ci wszelkie niezbędne informacje konieczne celem wybrania najlepszej usługi hosting reseller. Dowiesz się także, z czym wiąże się bycie resellerem, oraz jakie są wymagania w stosunku do Ciebie.

Jeśli masz klientów i chcesz zaoferować im więcej usług dodatkowo powiększając swój dochód, to hosting resellerski będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zyskasz możliwość dalszej odsprzedaży kont hostingowych o wybranych przez siebie parametrach, pakietach i cenach.
Możesz także skorzystać z tego rozwiązania w celu dywersyfikacji ryzyka infekcji stron, podnosząc dzięki niemu poziom bezpieczeństwa na swoim serwerze, rozdzielając witryny, sklepy, czy blogi.

Jeśli upychasz strony klientów lub własne na współdzielonym serwerze, hosting reseller da Ci ogromny komfort działania, umożliwiając tworzenie własnych pakietów hostingowych i sprzedawanie kont hostingu wraz z indywidualnym dostępem do panelu dla każdego użytkownika.

Dla kogo i dlaczego Hosting Reseller?

Dla kogo?

Firmy świadczące usługi w internecie, niekoniecznie hostingowe – mogą samodzielnie sprzedawać usługi hostingowe o wybranych przez siebie parametrach, pakietach i cenach działając pod własną marką!
Zarządzający wieloma stronami internetowymi – mają bardzo trudne zadanie operując wieloma domenami i stronami www w różnych panelach administracyjnych. Dzięki serwerom reseller mogą oni komfortowo administrować tymi zasobami z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Dlaczego?

Obniżenie kosztów – nie musisz zatrudniać administratora, dzięki czemu obniżasz koszty do minimum!

Obsługa serwera, bezpieczeństwo i stabilność to bardzo ważne i kosztowne elementy działalności, które spadają z Twoich barków.

Wszystko w jednym miejscu–  zyskujesz możliwość prostego zarządzania usługami hostingowymi swoich klientów za pomocą jednego przejrzystego panelu. Stworzysz dla nich pakiety dopasowane do ich potrzeb, którymi sami będą mogli zarządzać.

Pełna kontrola, czyli spersonalizowane ustawienia – by dbać o własny wizerunek otrzymujesz panel administracyjny, który możesz zmodyfikować według swoich potrzeb dodając nawet własne logo. Masz możliwość stworzenia własnych stref DNS, dzięki którym klient nie zauważy, że korzysta z nie Twojej infrastruktury technicznej, a Ty dzięki temu zyskasz w oczach klientów.

Separacja kont – każde stworzone przez Ciebie konto hostingowe jest odizolowane od innych, oraz ma przydzielone własne zasoby, dlatego obciążenie generowane przez jedno z nich nie wpływa na pozostałe. Ponadto w przypadku zawirusowania jednego konta nie wpłynie na inne w ramach Twojego pakietu reseller. Każdy z Twoich klientów będzie miał dostęp do własnego panelu administracyjnego cPanel, który będzie mógł samodzielnie konfigurować, tworzyć konta FTP, skrzynki e-mail, baz danych itp.

Kto najczęściej zostaje Resellerem?

Resellerem usług hostingowych może być zarówno osoba prywatna, jak i firma. W przypadku osób prywatnych na rozwiązanie to decydują się osoby prowadzące wiele stron internetowych, głównie z powodu wygody i bezpieczeństwa. Z kolei firma lub osoba prowadząca działalność gospodarczą, kupuje serwery resellerskie w celu odsprzedawania ich zasobów innym lub też do wykorzystania na własne potrzeby.

Jeżeli korzystasz z kont resellerskich jako firma i chcesz świadczyć usługi hostingowe, wówczas zyskuje Twoja marka. Dzięki specjalnym narzędziom i strefom DNS klienci mogą nie wiedzieć, że nie jesteś pierwotnym dostarczycielem hostingu. Zyskujesz także pośrednio pod kątem finansów, gdyż nie musisz utrzymywać serwerów, czy zajmować się całą infrastrukturą techniczną co niesie ze sobą spore koszty.

O czym Reseller powinien wiedzieć?

Zastanawiając się nad prowadzeniem działalności resellerskiej pierwszą kwestią jest wybór odpowiedniego dostawcy hostingu. Znalezienie odpowiedniego stabilnego partnera zapewniającego szybkie maszyny oraz odpowiednie rozwiązania techniczne jest kluczową sprawą.

Jakie wymagania powinien spełniać dostawca hostingu?

Są to bardzo ważne kwestie, którym należy się przyjrzeć z należytą uwagą, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości. Wybór dobrego dostawcy serwerów resellerskich jest niezmiernie ważną sprawą, gdyż od tego będą zależały Twoje możliwości świadczenia usług oraz ich jakość.
Poniżej możesz zapoznać się z podstawowymi elementami, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, wybierając operatora.

Posiadanie bezpiecznej serwerowni – parametry związane z bezpieczeństwem są kluczowe by hosting reseller działał niezawodnie, dlatego też należy dowiedzieć się, czy serwerownia posiada:

 • niezależne źródła zasilania niewrażliwe na warunki zewnętrzne, czy zaniki napięcia
 • podłączenie do internetu poprzez kilka niezależnych łącz zapewniających nieprzerwane połączenie z Internetem nawet w przypadku awarii łącza
 • monitoring serwerów, kontrolę zasobów, usług oraz list spamerskich
 • nieprzeciążone maszyny fizyczne, wysokiej klasy procesory i dyski serwerowe, gwarantujące dużą wydajność
 • systemy alarmowe i przeciwpożarowe oraz klimatyzację precyzyjną

Ochrona antyddos – ochrona przed atakami DDoS, które wykorzystują maksymalnie zasoby serwera, co prowadzi do niedostępności strony.

Wysoki uptime – czas bezawaryjnego działania serwera, który powinien wynosić 99% lub więcej.

Lokalizacja serwera – lokalizacja poza granicami Polski wydłuża tzw. pingi, czyli czas odpowiedzi serwera, a co za tym idzie, wpływa na czas ładowania strony.

Wsparcie techniczne – ważne poza wszystkimi zabezpieczeniami, gdyż dobre, umożliwia szybkie wyeliminowanie problemu w sytuacjach awaryjnych, co dodatkowo podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa Twoich zasobów.

Jakie wymagania powinieneś spełniać Ty?

Bycie dostawcą hostingu reseller daje nie tylko pożytek, ale też niesie z sobą obowiązki.
Podsumujemy tutaj najważniejsze z nich:

 • musisz posiadać wiedzę niezbędną by pomagać swoim klientom w razie trudności, gdyż będą oni zwracali się do Ciebie z pytaniami i prośbami o wsparcie
 • musisz dobrze znać narzędzia, z których będą korzystać Twoi klienci
 • powinieneś umieć zaprezentować własne usługi hostingowe

hosting reseller

Narzędzia Resellerskie do Twojej dyspozycji

Podstawowym z Twoich narzędzi jest panel administracyjny, za pomocą którego będziesz zarządzał kontami klientów. Powinien on być intuicyjny, a zarazem umożliwiać łatwe tworzenie, modyfikowanie, usuwanie i blokowanie kont użytkowników. Narzędzia w panelu administracyjnym powinny upraszczać Twoją pracę, pozwalać na monitorowanie wykorzystania zasobów przez poszczególnych klientów. W panelu możesz wizualne dostosować wszystko pod swoją firmę, dodając własne logo firmowe, czy ustawić kolorystykę zgodną z identyfikacją wizualną Twojej firmy. Wszystko to ma sprawić, żeby Twoi klienci byli przekonani, że kupują pakiety hostingowe bezpośrednio w Twojej firmie.

Czy warto?

Z pewnością tak, o ile dobrze wybierzesz dostawcę usług hostingowych, zyskasz dostęp do gotowych, stabilnych rozwiązań, zapewniających dobry start Twojej działalności. Korzystając ze sprawdzonej infrastruktury, poniesiesz dużo mniejsze ryzyko ewentualnego niepowodzenia. Zaoszczędzisz także sporo czasu i pieniędzy nie tracąc, ani jednego ani drugiego na zajmowanie się serwerem fizycznym, gdyż będziesz miał od tego specjalistów.

Z nami z pewnością warto!

Oferujemy wszystko to, czego potrzebujesz do tego, aby Twój biznes odniósł sukces. Mamy niezawodne i szybkie serwery resellerskie, posiadamy szeroki wybór pakietów, dzięki czemu dopasujesz wszystko do indywidualnych potrzeb.

Najniższy pakiet

RESELLER X1 – 11 zł/ mc

 • Pojemność: 10 GB
 • Transfer: 200 GB
 • Ilość baz MySQL: bez limitu
 • Ilość kont poczty: bez limitu
 • Ilość domen: bez limitu
 • Ilość kont FTP: bez limitu
 • PHP: 5.3, 5.4, 5.6, 7.0
 • Cron: tak
 • SSH: tak

Najwyższy pakiet

RESELLER X10 – 58 zł/ mc

 • Pojemność: 100 GB
 • Transfer: 1200 GB
 • Ilość baz MySQL: bez limitu
 • Ilość kont poczty: bez limitu
 • Ilość domen: bez limitu
 • Ilość kont FTP: bez limitu
 • PHP: 5.3, 5.4, 5.6, 7.0
 • Cron: tak
 • SSH: tak

Nasze serwery resellerskie zapewnią Ci unikalne funkcjonalności!

Szybkie i wydajne serwery – szybkość to najważniejsze co możesz zaoferować swoim klientom. Nasze nieprzeciążone serwery gwarantują ciągły dostęp mocy, co daje Ci pewność, że usługa będzie atrakcyjna dla Twoich użytkowników.

Bezpieczeństwo – hybrydowe Macierze SSD / HDD RAID – szybkie i bezpieczne dla Twoich użytkowników dyski klasy Enterprise oraz dyski SSD.

Bezkonkurencyjne wsparcie techniczne – jako nasz reseller, zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie administracyjne w przypadku wystąpienia problemów.

RADWARE – AntiDDOS system – nasze serwery są chronione przez zaawansowany system AntiDDOS firmy RADWARE, światowego lidera technologii bezpieczeństwa.

Backup – do 5 ostatnich dni na serwerze zewnętrznym – gwarancją bezpieczeństwa plików Twoich użytkowników.

Panel Direct Admin – najbardziej stabilny, prosty i intuicyjny panel zarządzania kontem hostingowym, który z pewnością docenią Twoi użytkownicy.

Wybór wersji PHP – Brak ograniczeń w wyborze PHP w wersjach : 5.3, 5.4, 5.5, 5.6 i 7.0,
wraz z konfiguracją php.ini z poziomu panelu Direct Admin.

Installatron – Automatyczna instalacja skryptów – pozwalający Twoim użytkownikom na zainstalowanie na swojej domenie większość popularnych skryptów takich jak WordPress, Joomla, Drupal, za pomocą kilku kliknięć.

Webmail + Ochrona antyspamowa – Twoi użytkownicy mają dostęp z każdej lokalizacji webmail Roundcube, a dodatkowo mogą samodzielnie konfigurować poziom ochrony antyspamowej na swoim koncie hostingowym.

Hosting Reseller – podsumowanie

Nasze serwery resellerskie oferują Ci pakiet kompletnych usług i narzędzi, które niosą ze sobą ogromny potencjał do wykorzystania. Od Ciebie zależy czy wykorzystasz ich potencjał. Mamy nadzieję, że ten artykuł uświadomił Ci wszystkie obowiązki, które wiążą się z byciem resellerem oraz dał wiedzę o tym czym jest hosting reseller. Jeżeli branża hostingowa nie jest Ci obca, to ten sposób na biznes jest dla Ciebie idealny.

 

 

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *