WordPress, najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie, oferuje funkcję automatycznych aktualizacji. Czy jednak jest to funkcja, którą powinniśmy włączyć? W tym artykule dokładnie przyjrzymy się zaletom i wadom automatycznych aktualizacji WordPressa.

Aktualizacje w WordPress? Zarządzanie witryną internetową? Aby zapewnić optymalną wydajność i bezpieczeństwo Twojej witryny, rozważ rejestrację usług hostingowych w SEOHOST, które oferują zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i wydajności.

Czym są aktualizacje WordPressa?

WordPress składa się z trzech podstawowych komponentów: jądra systemu, tematów i wtyczek. Te elementy są regularnie aktualizowane, dodając nowe funkcje oraz naprawiając ewentualne luki bezpieczeństwa.

Jak działają aktualizacje?

Główne aktualizacje WordPressa działają podobnie do aktualizacji systemu operacyjnego na Twoim komputerze. Nowy pakiet jest pobierany, a strona internetowa jest zawieszana podczas aktualizacji.

Jakie są opcje aktualizacji?

WordPress domyślnie wykonuje automatyczne aktualizacje, ale możesz wyłączyć tę opcję i przeprowadzać aktualizacje ręcznie.

Zalety aktualizacji ręcznych

Główne zalety ręcznych aktualizacji to:

  1. Planowanie:
    wybierasz, kiedy aktualizacja ma się odbyć, co jest logiczne, gdy Twój serwis ma najmniej ruchu.
  2. Śledzenie:
    możesz wybrać, które aktualizacje zainstalować, przetestować je i zastosować.
  3. Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie:
    zawsze powinieneś mieć kopię zapasową swojego serwisu na wypadek, gdybyś musiał przywrócić go do stanu pierwotnego.

Ręczne aktualizacje WordPress oferują większą kontrolę nad procesem aktualizacji. Umożliwiają one właścicielom witryn decydowanie o czasie aktualizacji i zapewnienie, że są one zgodne z używanymi motywami, wtyczkami i indywidualnymi dostosowaniami. To podejście minimalizuje ryzyko problemów ze zgodnością, które mogą wystąpić przy automatycznych aktualizacjach. 

Ręczne aktualizacje pozwalają również na dokładne przetestowanie i zapewnienie kompatybilności z unikalną konfiguracją witryny, co jest kluczowe dla zapewnienia płynnej funkcjonalności i uniknięcia nieoczekiwanych zakłóceń.

Wady aktualizacji ręcznych

Jedyną wadą jest to, że zajmują czas, ponieważ musisz przeprowadzać je na żywo.

Kiedy włączyć automatyczne aktualizacje

Jeśli Twoja strona internetowa nie zależy silnie od niestandardowych wtyczek lub tematów, automatyczne aktualizacje mogą być dla Ciebie idealne.

Automatyczne aktualizacje WordPress przynoszą znaczące korzyści, głównie w zakresie oszczędności czasu i bezpieczeństwa. Dzięki nim, właściciele witryn mogą skupić się na innych aspektach swojego biznesu, mając pewność, że drobne aktualizacje i poprawki zabezpieczeń są instalowane automatycznie i szybko. To szczególnie ważne dla tych, którzy zarządzają wieloma witrynami. 

Ponadto automatyczne aktualizacje zwiększają bezpieczeństwo strony, zapewniając ochronę przed nowymi lukami w zabezpieczeniach i potencjalnymi zagrożeniami.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje?

Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje, musisz dodać prostą linię kodu do pliku wp-config.php. Wstaw poniższą linię kodu do pliku wp-config.php. Najlepiej umieścić ją tuż przed linią, która mówi: "That's all, stop editing! Happy blogging."


define('AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true);

Czy warto włączyć automatyczne aktualizacje w WordPressie? 

Automatyczne aktualizacje, choć wygodne, również niosą ryzyko. Dlatego zawsze zalecamy ręczne przeprowadzanie aktualizacji, aby mieć pełną kontrolę nad tym procesem. Dla najwyższej wydajności strony internetowej, SEO itp., zalecamy rejestrację usług hostingowych na SEOHOST oraz instalację WordPressa.

Zostaw komentarz

Podobne wpisy